Rüyada Ağrı Görmek

0

Rüyada ağrı çektiğini görmek, günahlardan pişmanlığa delildir.

Diş ağrısı, o dişin nispet edildiği akrabadan sıkıntı duymaya, boyun ağrısı geçimsiz mizaca, emanete ihanet etmeye, omuz ağrısı yanlış işlere ve kötü kazanca, karın ağrısı malı günah işlemek için harcamaya ve bundan dolayı pişman olmaya, göbek ağrısı eşine yumuşak davranmamaya, kalp ağrısı inanç zayıflığına, ciğer ağrısı çocuğunu iyi terbiye etmemeye, dalak ağrısı hafif olursa mal kaybına, ağır olursa ölüme, sırt ağrısı erkek kardeşin ölümüne yahut destek gördüğü kimselerden sıkıntı içinde olmaya, uyluk ağrısı mensubu bulunduğu kavim ve millete kötülük yapmaya, ayak ağrısı yanlış ve günah işlenen yerlere gitmeye, kasık ağrısı aleyhte söz söyleyenlere kötülük düşünmeye delalet eder.

Rüyada ağrı çekmek, sağlıklı, huzur ve güven içinde yaşanacağını belirtir. Ağrının dinmesi, umulmadık ve önemli bir yardımın alınacağına işarettir. Ağrı çeken bir insan veya hayvana yardım etmek girişilen işlerde başarıya ulaşılacağını belirtir.

Rüyada ağrı çekmek bazı yorumculara göre de; sevgiliniz sizi hayal kırıklığına uğratıp kalbinizi kırabileceğine ya da hayatınıza kendi menfaatleri için sizi kullanmak isteyen birinin girebileceğine yorarlar. Ya da önemsiz bir hastalığa yakalanacağınız anlamına gelir.

Rüyada ağrı çekmek çok çeşitli yorumlara tabi tutulmuştur. Bir çok tabirci rüyada görülen ağrıyı iyiliğe ve sağlığa yorumlamışlardır. Buna rağmen ağrının bulunduğu yere göre ayrı, ayrı da yorumları yapılmıştır. Baş ağrısı, üzüntüye ve düşünceye; boyun ağrısı şaşkınlığa ve ne yapacağını bilememeye; diş ağrısı, kin beslemeye; göz ağrısı, uzağı görememeye ve bu yüzden işlerinin aksamasına; bel ağrısı takatsizliğe ve tembelliğe; göğüs ağrısı, rakipleri için kötü şeyler düşünmeye; diz ağrısı tembelliğe; ayak ağrısı uzun bir yolculuğa yorumlanmıştır.

Dil ağrısı, rakiplerinin kendisine karşı yapacakları haince ihanete delalet eder. Bir başka rivayete göre de: Rüyada hissedilen ağrı genellikle günahtan pişman olmaya işaret eder. Boyun ağrısı, rüya sahibinin geçimsizliğine ve şikayetin hasıl olmasına işaret eder. Bazı tabirciler, boyun ağrısının, rüya sahibi için emanete ihanet etmesi ya da Allahu Teala tarafından üzerine inecek azaba işaret ettiğini söylemişlerdir. Rüyada omuz ağrısına yakalandığını görmek, rüya sahibi için kötü kazanca ve kötü bir iş yapmasına işaret eder. Bir kimse rüyada karın ağrısına yakalandığını görürse, bu rüya kendisinin hanımına fena muamele yaptığına işarettir.

Kalp ağrısı, rüya sahibinin itikadının bozuk olmasına, ciğer ağrısı, çocuğu hakkında fena muamele yapmasına işaret eder. Rüyada şiddetli bir dalak hastalığına yakalanırsa, rüya sahibinin ölümünden korkulur. Akciğer ağrısı ise, ölümün yaklaştığına işarettir. Sırt ağrısı, rüya sahibinin kardeşinin öleceğine işarettir. Rüyada belinin büküldüğünü gören kimsenin, fakir düşmesine ve yaşlanmasına işarettir. Ayak ağrısı, Allahu Tealaya isyan edilen yerlerde dolaşmaya işaret eder. Bazı tabircilere göre, ayak ağrısı malın çokluğu ile tabir olunur.

Uyluk ağrısı, rüya sahibinin kavim ve kabilesi hakkında fenalık yapmasına işaret eder. Ayrıca erkek çocuğunun olmasına da işaret eder. Bazı tabircilere göre ise; Rüyada hissedilen ağrı, günahtan pişman olmaya delalet eder. Rüyada bir dişinde ağrı hissettiğini gören kimse, o dişin nispet edildiği yakınından çirkin bir söz işitir. Duyduğu ağrı miktarınca, yakını olan o adam, onun hakkında sert bir muamelede bulunur.

Boyun ağrısı, rüya sahibinin geçimsizliğine ve bir şikayetin doğmasına delalet eder. Bazen boyun ağrısı, rüya sahibinin bir emanete hıyanet ederek yerine vermemesine ve Allahu Teala tarafından inecek azaba delalet eder.

Omuz ağrısı, rüya sahibinin kötü kazancına ve yaramazlık yapmasına delalet eder. Karın ağrısı, rüya sahibinin malını bir günah uğrunda sarf etmesine ve buna da pişman olmasına delalet eder. Bazı tabirciler karın ağrısı sahibinin akraba ve ailesinin sıhhatte olduklarına delalet eder, dediler.

Göbek ağrısı sahibinin hanımı hakkındaki muamelesinde fenalık ve yaramazlık yapmasına, kalp ağrısı, sahibinin dini meselelerde itikadının bozuk olmasına, ciğer ağrısı çocuğu hakkında kötü muamele yapmasına, dalak ağrısı sahibinin çoluk ve çocuğunun geçimini temin eden büyük bir malının bozulmasına delalet eder. Dalağın ağrı şiddetli olursa, hatta ölümünden korkulur bir durum da varsa, o kimsenin dininin gitmesine, akciğer ağrısı; ciğer ruhun bulunduğu bir yer olduğundan ecelin yaklaştığına delalet eder.

Sırt ağrısı sahibinin erkek kardeşinin öleceğine delalet eder. Bazı tabirciler de sırt ağrısının tabiri çocuk, ana, önder ve dostundan, rüya sahibinin kuvvetlendiği kimselere aittir, dediler. Rüyada ağrıdan belinin büküldüğünü gören kimsenin, fakir olmasına ve yaşlanmasına delalet eder. Tabircilerden bazıları, ayak ağrısı, malın çokluğuna delalet eder, dediler. Tenasül uzvunun ağrıması aleyhinde söz söyleyenlere fenalık etmeye delalet eder.

Rüyanız hayrolsun!

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku