Rüyada Akik Taşı Görmek

0

Saf ve beyaz akik taşı bedenen ve ruhen güzel kadına, Böyle bir taşı olan yüksüğü takmak, saliha ve güzel bir kadınla evlenmeye, bereketli bir işe ve sünnete uygun yaşamaya, Sırdan ve fazla kıymetli olmayan akik taşı tüccar biri ile dostluğa, Birçok akikk taşına sahip olmak mal ve nimete delalet eder.

Sağlıklı ve uzun bir yaşantıyı belirtir.

Dostluk simgesidir. Akikten yapılmış herhangi bir takı takan kişi ömür boyu sürecek bir dost kazanacak demektir. Rüyasında parmağında akik gören, eskiden dost olduğu biri ile evlenir.

Rüyada akik taşı görmek zengin ve ticaret yapan kişilerle tabir olunur. Rüyada kendisine bir akik taşı verildiğini gören, zengin bir tüccarla dost olur. Kendisine ait akik taşını kaybettiğini gören böyle bir ahbaptan ayrılır. Bir çok akik taşı olduğunu görmek, mal ve nimete delalet eder. Cabir-ül-Magribi’ye göre: Rüyasında akik bir kaptan su içtiğini gören, hayırlı bir evlada sahip olur. Bu, çocuğun büyüdüğünde zengin ve sevilen bir kişi olacağına işarettir. Akik yüzük takmak, dine bağlılığa, doğru yolda olduğuna delalet eder. Bir başka rivayete göre de: Rüyada akik taşı görmek zengin ve ticaret yapan kişilerle tabir olunur.

Rüyada akik görmek, fakirliğin gitmesine işaret eder. Rüyada akikten yüzük takan kimse, bereketli bir şeye nail olur ki, o şey sahibinin sanatta erişeceği nimetlerin başlangıcı olur. Akik, nesil, din ve düzelmeye işaret eder. Rüyada akik görmek, fakirliğin gitmesine delalet eder. Bir kimse rüyada yanında akikten bir şey bulunduğunu görse, o kimseden fakirlik gider. Zira hadisi şerifte «Akik fakirliği giderir.» diye buyurulmuştur. Allahu Tala’nın birliğini en evvel ikrar eden akik taşıdır. Akik, nesil, din ve düzelmeye delalet eder. Akiğin çokça beyazı tabirce, çokça kırmızısından daha hayırlıdır.

Ayrıca Bakınız; Akik

Rüyanız hayrolsun!

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku