Rüyada Akıl Görmek

0

Rüyada aklın insan suretinde ya da değişik bir şekilde görülmesi dünyalık bir kısmete, baht açıklığına, mal ve şerefe delalet eder.

Rüyada aklı insan şekline girip, “ben senin aklınım” diyen bir kişi ile karşılaşan, büyük ve bilgili kişilerle tanışıp konuşarak, onlardan hayır ve menfaat görür. Kirmani’ye göre; aklının insan şeklinde karşısına çıktığını gören şerefe, mertebeye ve mutluluğa erişir.

Danyal (AS) ise aklı rüyada görmenin kısmet ve zaferle yorumlanması gerektiğini, Cabir’ül-Magribi’ye göre; akıl ve ruhun insan şeklinde olduğunu görmek, anne ve baba ile tabir olunur. Bunlardan birini gören, akıl ve ruhu rüyasında temsil edilmiş olarak gören, anne ve babasını görmüş olur. Hazret-i Fahri-i Kainat Efendimiz, rüyada akıl görülmesini dünya kısmeti, ruh görülmesini de ahret kısmeti olarak yorumlamışlardır. Caferi Sadık (RA), akıl ve ruh rüyasını dört şekilde tabir buyuruyor: Baht-kader, kısmet, anne ve baba, mal ve şeref.

Ayrıca Bakınız; Dimağ.

Rüyanız hayrolsun!

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku