Rüyada Aksak / Aksaklık Görmek

0

Yapılmak istenen şeylerde acze düşmeye, yolculuğa çıkmaya, sağ ayaktaki aksaklık oğul ile, sol ayaktaki yara yahut aksaklık kızı varsa bunu istemeye gelineceğine, kızı yoksa kız evladının olacağına, topal görmek eksik mala işaret eder. Rüyada görülen her çeşit aksaaklık hile yapmaya, fesat çıkarmaya delalet eder.

Rüyada ayaklarınızda aksaklık olduğunu görmek, kederle tabir olunur. Sağ ayağının aksaması, erkek çocuğunuzun; sol ayağınızın aksaması ise kız çocuğunuzun hafif bir kaza geçireceğine işarettir. Ev halkından herhangi birinin aksayarak yürüdüğünü görmek, onun bir kaza geçireceğine delildir. Sizin aksayarak yürüdüğünüzü görmeniz, çalıştığınız işte başarılı olamayacağınıza delalet eder. Bir başka rivayete göre de: Bir kimsenin rüyada aksaklığı, yapmak istediği şeyden aciz kalmasına işaret eder. Bir kimse rüyada kendisini aksak veya kötürüm yahut ayakları ağırlaşmış ya da herhangi bir şekilde emeklediğini görse, o kimsenin gücünün zayıfladığına ve istediği şeye gücünün yetemeyeceğine işaret eder. Bazen aksaklık, ömrün uzunluğuna din ve ilmin çokluğuna işaret eder. Rüyada bir ayağını diğer ayağı üzerine koyup tek ayağıyla yürüdüğünü gören kimse, malının yarısını gizler, diğer yarısı ile de iş yapar. Rüyada görülen aksaklık, hile yapmaya birisine kahretmeye ve fesat çıkarmaya işaret eder. Rüyada aksamak veya aksar gibi görünmek, Allahu Teala’nın nimetlerini inkar etmeye ve gizlemeye işaret eder. Bir kimsenin rüyada aksaklığı, yapmak istediği şeyden aciz kalmasına delalet eder. Bazı tabirciler, kendisinin aksadığını gören kimse ilim, fıkıh ve dince ilerlemeye ehil olur, dediler. Aksaklık yolculuğa da delalet eder. Rüyada sağ ayağının ağrıdığını veya kırıldığını ya da yerinden koptuğunu gören kimsenin ayağında yara varsa, o kimsenin oğlu hastalanır. Kızı olan kimse bu durumları sol ayağında görse, o kimsenin kızını isterler ve o da vermek ister. Eğer kızı yoksa bir kızı olur. Yolculukta bulunan bir kimse ayağının kırıldığını görse, yerinde dursun ve gitmekten kaçınsın. Ayağının, yerinden çıkarıldığını görse, hanımı hastalanır, ayaklarının birisinin diğerinden uzun olduğunu gören kimse, uzak bir yola gider ve onun yolculuk müddeti uzamayarak ölür. Bazen aksaklık, ömrün uzunluğuna din ve ilmin çokluğuna delalet eder. Rüyada kendisini aksak ve topal görmek sanatını beceremeyip cüzzi bir malla geçindiğine ve onunla yetindiğine delalet eder. Erkek olan bir kimse rüyada topal bir kadın görse, eksik bir şeye nail olur. Kadının bu rüyayı görmesi de bunun aksinedir.

Rüyanız hayrolsun!

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku