Rüyada Üzengi Görmek

0

Rüyada üzengi görmek; erkek çocuğa, kıymetli mala ve şerefli bir göreve, güzel cariyeye; demir üzengi, kişinin güç ve kuvvetine; bakır üzengi, yumuşaklık ve zayıflığa; altın süslemeli gümüş üzengi; huriye, eyerle birlikte görülen üzengi; çocuğa delalet eder.

Rüyada üzengi görmek, bir yolculuğa çıkacağınızı bildirir.

Rüyada üzengi görmek hizmetçi ile de tabir olunur. İyi kötü her haliyle görülecek rüya buna nispet olunur. Bir rivayete göre üzengi yükseliştir. Rüyada eyerden ayrı olarak üzengi görmek, evlada, eyere asılı halde üzengi görmek bütün işlerini bırakabileceği emin bir evlada delalet eder.

Kirmani’ye göre; üzengisinin nakışlı ve oymalı oldugunu görenin çocuğu kibirli ve kendini beğenmiş biri olur. Üzengisinin yaldızlı olduğunu görenin oğlu dünya malı ile övünür. Üzengisinin dökme veya bakırdan olduğunu görenin evladı gayretli ve çalışkan olur. Üzengisinin demirden olduğunu görenin oğlu kuvvetli ve son derecede cesur olur. Bir başka rivayete göre de: rüyada eyersiz tek başına görülen üzengi erkek bir çocuktur. Eyer ile beraber görülen üzengi, işinde kendisine itimat olunan bir çocuktur. Üzenginin demirden olması rüya sahibinin kuvvetine işarettir.

Rüyanız hayrolsun!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku