Rüyada Vücut Görmek

0

Rüyada insan vücudu görmek çeşitli şekillerde tabir edilir:

Rüyada kendi vücudunu seyretmek günahların affedilmesine, sağlık ve sevince kavuşmaya, iyilik görmeye işaret eder.

Rüyada bedenin temiz ve kuvvetli görülmesi, din ve insanın kuvvetliliği ve dayanıklılığı ile tabir olunur.

Rüyada koyun ve koç gibi bir kuyruğu olduğunu görmek, doğacak bir çocuğa, ve koyun ve koçla geçimini temin edeceğine delalet eder.

Rüyada bedenin büyüklüğü malın ve şerefin ziyadeliğine, zayıf ve güçsüzlüğü ilim ve malın noksanlığına delâlet eder.

Bu rüya bazı kere de sevmediği ve kötülük gördüğü bir kimse ile karşılaşmaya, bir toplantıda oturmaya işarettir. Yine rüyada görülen vücut, insanın, cesedi mesabesinde olan elbise, zevce, ev, sevgili ve evlat gibi şeylere; sultan, âmir ve efendi gibi kendilerine iltica ettiği kimseler üzerine delâlet eder.

Bir kimsenin rüyada vücudunu semiz(besili) olarak görmesi, kadrinin yüceliğine, düşmana galip gelmeye ve zafere delâlet eder.

Rüyada temiz ve sağlıklı beden, inancın kaynağı olan kalbin temizliğine; vücudun sıhhat ve kuvvetine, vücudun zararlı ve yırtıcı bir hayvan vücudu olduğunu görmek bir kimse için gizliden gizliye duyulan kin ve düşmanlığın açığa çıkmasına, vücutta görülen zararsızlık, fazlalık din ve dünyaca doyuma ulaşmaya, vücudunun belinden ikiye bölünüp denize atıldığını görmek bir davayı kazanmaya, bu haliyle bir meydanda asılmak şöhrete ulaşmaya delalet eder.

Rüyada insan vücudunun bir cesede dönüştüğünü görmek; rüyayı görenin herhangi bir kimse için gizlediği düşmanlığı olduğuna delalet eder. Rüyada tırnağı ile cesedini kazdığını gören kimse, akrabalarından halini gözetmelerini talep eder ve onlardan güçlüklerle karşılaşır.

Rüyada vücudunun cesede dönüştüğünü, demir ve balçıktan olduğunu gören kimse ölür.

Rüyada zararsız olarak vücudunda fazlalık olduğunu görenin, üzerindeki nimetler artar.

Rüyada vücudun toplu olması ve büyüklüğü malın ve şerefin fazlalığına ilim ve malın noksanlığına, değerinin yüksek olacağına, düşmanını yeneceğine delalet eder.

Ayrıca Bakınız; İnsan Vücudu, Beden.

Rüyanız hayrolsun!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku