Rüyada Yel Görmek

0

Rüyada yel görmek, ucuzluk ve bolluğa, zafer ve müjdeye, sürür ve feraha delâlet eder.

Bu tâbir, rüzgar hafif estiği ve güzel kokular getirdiği takdirde böyledir.

İbn-i Şîrîn (R.A) demiştir ki: Rüyada şiddetli rüzgar estiğini görmek, o yer halkına müthiş bir korku geleceğine delâlet eder.

Rüyada kendisini yelin bir yerden alıp bir yere götürdüğünü görmek, saltanat, izzet ve devlete delâlet eder. Bazı kere de yel görmek, Allah-u Teâlâ tarafından müjdedir.

Rüyada yel görmek bazen de sultanın mülk ve askerine, yardımcılarına, memurlarına, askerlerin haberlerine alâmettir. Yine yel rüyası, ucuzluk ve bolluğa, zafer ve müjdeye işarettir. Özellikle yel rahmet yüklü bulutlar taşıyorsa, bu daha da güzel ve hayırlıdır.

Çünkü nebatat ve ağaçların salâhı bu yellerdedir.

Rüyada şiddetli yel esip ağaçları kökünden çıkarması, duvarları yıkması, halkı veya hayvanları ya da yiyecekleri uçurması, salgın hastalıklara, fitne veya esaret gibi halkın içinde meydana çıkacak çok büyük bir belâya delâlet eder.

Cafer-i Sâdık hazretleri demiştir ki: Rüyada rüzgar görmek, dokuz veçhe ile tâbir olunur: a) Beşaret, yani müjde, b) Emrin yerine gelmesi, c) Mal,e) Ölüm, f) Azab, g) Kati, h) Hastalık, i) Şifa, j) Rahat.

Rüyada şiddetli yelin kendisini yerden göğe doğru kaldırdığını görmek, ecelin yaklaştığına, yel ile havalandıktan sonra tekrar yere inmek hasta olup bilâhare şifa bulmaya delâlet eder.
Rüyada yel tarafından kendisinin sürüklediğini görmek, uzun yolculuğa ve bu yolculuktan kendisine rif at ve menfaat husulüne delâlet eder. Bir kimsenin rüyada yele bindiğini görmesi, yüce makama ve keskin emre delâlet eder ve onun sözü herkesçe tutulur.

Ayrıca Bakınız; Rüzgar.

Rüyanız hayrolsun!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku