Rüyada Yele Görmek

0

Bir kimsenin rüyada yelesi ve kuyruğu siyah diğer yerleri kızıl bir at görmesi, izzet, şeref ve yüceliğe delâlet eder. Bu rüya, bazı kere de zengin bir kadına işarettir.

Her tarafı, yelesi ve kuyruğu kızıl olan kısrak, neşeli, sevinçli bir kadındır.
Kendisi sarı, yelesi ve kuyruğu kızıl olanı, matem veya gelin için toplanmış birtakım kadınlara delalet eder.

Bindiği atın yelesi, kuyruğu ve sarı diğer yerleri kızıl olursa, o kimsenin boş işlerle uğraşma, oyun, kan dökme ve kavga gibi şeylere meyli ve hevesi olur. Kuyruğu, yelesi ve ayakları kızıl olan at dindarlıktır. Yele ve kuyruğu kızıl ve dört ayağı şekil şan at, takva ve dindir. Bir kimse, yelesi ve kuyruğu siyah ve diğer yerleri kızıl bir ata bindiğini görse, bazen rakı içer. Çünkü vasfı yapılan at manasına gelen kümeytu kelimesi, içkinin isimlerindendir.

Rüyada beyaz at yelesi düşmana galip gelmeye, siyah at yelesi saltanat, ululuk, devlet ve dünyalığa, bekarın kısrağa binmesi asil ve zengin bir kadınla evlenmesine, beyazı siyahına galip olan at ile kızıl kısrak, neşeli, dindar kadına delalet eder.

Rüyada siyah yeleli ata binen karsız bir yolculuğa çıkar. Kendi zayıf atını güçlü bir atla değiştiren kötü halden iyi hale; bunun aksi olursa, diğer hale duçar olur. Bir atın terkisine binen birinin vekili olur ya da onun meslek ve meşrebini devam ettirir. Bir yerleşim alanına topluca giren başıboş atlar şiddetli yağmurdur. Terkedilmiş yılkı atları devlet ve saltanatı sona eren insanlara, yaşlı ve düşkünlere delalet eder.

Ayrıca Bakınız; At.

Rüyanız hayrolsun!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku