Rüyada Zeberced (Zebercet) Görmek

0

Zümrüde benzeyen bu değerli taşı görmek dindar, akıllı, cesaret ehli ve asil kimseye, doğru söze, temiz ve helal mala delalet eder.

İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada zebercet görmenin üç tabiri vardır:
1-Mutluluk
2-Menfaat
3-Mal.

İbn-i Şîrîn: Zebercet görmek; hayra…

Zebercetten yapılmış bir yüzüğünüz olduğunu görmek;evleneceğinize…

Bol miktarda zebercede sahip olduğunuzu görmek; kadınlardan yana mal elde edeceğinize…

Zebercedinizin kaybolduğunu görmek; malınızın azalacağına işarettir.

Rüyada zebercet taşı görmek, hayır ve büyük sevince, menfaat ve mala delalet eder. Ebu Sait El-Vaiz’e göre, rüyada görülen zebercet taşı, yüksek, asil, kuvvetli ve sözünde sadık bir arkadaşa veya helal mala işarettir.

Rüyasında birinin kendisine bir zebercet taşı verdiğini gören, başkalarına menfaat sağlar. Bir zebercet taşı bulduğunu görenin eline helal mal geçer. Kendisine ait olan bir zebercet taşını kaybeden, malından zarar görür, bir kadın ile bir erkeğin kendisine birer zebercet hediye ettiklerini gören o ikisi aracılığı ile bir kadınla tanışır. Bir kadın kendisine bir erkeğin zebercet taşlı bir mücevher hediye ettiğini görse, o erkekle evlenir. Bir kadının kendisine bir zebercet taşı verdiğini gören, o kadın yüzünden fayda bulur.

Kirmani’ye göre, rüyada zebercet görmek, temiz, kahraman, doğru ve dürüst bir kimse olduğunuza işarettir. Zebercet, bir rivayete göre de mala delalet eder. Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen zebercet, temiz, şecaatli, doğru, dindar, takva sahibi ve asilli kimseye işarettir.

Ayrıca Bakınız; Taş.

Rüyanız hayrolsun!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku