Rüyada Zebur Görmek

0

Davud Aleyhisselama indirilen Zebur’u görmek Allah korkusuna, zikir ve din musikiye düşkün olmaya, garip haberler işitmeye, okuma zevkine ve hitabet sanatına vakıf olmaya delalet eder.

Rüyada Zebur görmek, genellikle hayra yorumlanır. Zebur okuduğunu gören, güzel ve hayırlı bir iş görür. Abdulgani Nablusi’ye göre, Davut aleyhisselamın Zebur’unu rüyada görmek, yalvarıp ağlamaya, tövbeye, ibadete, eğlenceden zevk duymaya, eğri büğrü ve garip haberler duymaya, okuyup konuşmaktan hisse almaya delalet eder. Salimi’ye göre; dört mukaddes kitaptan biri olan Zebur’u görmek, Allah’ın (C.C) emirlerine her zaman boyun eğerek yerine getirdiğinize, bu yüzden daima gerek Allah nazarında gerek halkın gözünde iyi bir insan olarak tanınıp kabul edildiğinize işarettir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada Davut (A.S.)’a nazil olan Zebur’u görmek, ölü üzerine ağlamaya, tövbe ve Allah korkusuna, ibadete, kalpleri birleştirmeye, doğru olmayan garip haberleri işitmeye ve okumaya işarettir.

Rüyada Zebur görmek, hayra işarettir. Zebur okuduğunu görmek, güzel bir iş yapmaya delalet eder. Rüyada Zebur’u görmek, tövbeye ve Allah korkusuna, ibadete, takvaya veya sır olan şeyleri duymaya delalet eder.

Rüyada Zebur’u görmek, peygamberlerin yolunda gitmeye delalet eder.

Rüyanız hayrolsun!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku