Rüyada Zekeriyya (A.S) Görmek

0

Rüyada Zekeriya (A.S) görmek; gazaplı, yüzü asık, kaşları çatık bir halde görmek, sonunda ferah ve sevince dönüşmeyi beklenen şiddet ve illete, bir nebiden bir şey aldığını veya bir söz işittiğini görmek, o peygamberin ilminden faydalanmak ve sevinmeye delalet eder.

Rüyada Zekeriya (A.S) gören kimseye Cenabı Hak (C.C) hayırlı işler yapmayı nasip eyler. Rüyasında Peygamberleri veya onlardan birisini rüyada görmek on şekilde yorumlanır: Rahmet, nimet, izzet, yüksek mevki, devlet, zafer, saadet, başkanlık, İslam’da kuvvet, dünya ve ahirette hayır, rahatlıkla tabir olunur.

Rüyada peygamberlerden Zekeriyya (A.S)’ı görmek, dinde salaha, müjdeye, imanda kemale ve salih bir evlat ile tebşir edilmeye delalet eder.

Rüyada onun kabrini kazdığını görmek, onun yolunda gitmeye delalet eder. Kazılan kabirde onun mübarek vücudundan bir eser bulunursa rüya sahibi muradına nail olur.

Rüyasında Zekeriya Aleyhisselam’ ı gören kimse, ihtiyarlığında hayırlı bir evlat sahibi olur.

Rüyanız hayrolsun!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku