Rüyada Zengin Görmek

0

Rüyada zengin bir kimse görmek; hayra delalet eden şeyler de görülürse ticarette para kazanmaya, hayra delalet eden şeylerde görünmesi ise iflas etmeye, Kişinin kendisine ‘paralı adam’ dendiğini görmesi, salih biri ise sermayesiz kar ve kazanç elde etmesine, fasık biri ise sözüne güvenilmez biri olduğuna; Zengin biri olduğunu görmek yoksulluğa, kanaat sahibi olmaya delalet eder.

Rüyada zengin olduğunu görmek, fakirlige delalet eder. Rüyada zengin olduğunu gören kimse kanaat sahibi olur, çünkü kanaat da bir gönül zenginliğidir. Kirmani’ye göre, kendisini rüyada zengin ve para sahibi olarak görmek, işlerinin değişikliğe uğrayacağına, bulunduğu yerden daha aşağı bir yere ineceğine delalet eder.

Ebu Sait El-Vaiz’e göre, bu rüyayı gören aslında zengin ise fakirleşir. Bazı yorumculara göre, dindar bir kişinin zengin olduğunu görmesi kanaattir. Aslında zengin olan bir adamın parasından faydalandığını görmesi, pek fakir olan bir kimsenin rüyasında zengin olduğunu görmesi tabir edilmez, çünkü bu rüyalar ahlamdır(boş ve geçersizdir).

Rüyada zengin bir kimseden aldığınız para, sıkıntıya, işlerinizde zorluğa, geçim darlığına delalet eder. Rüyada zengin bir kimseden gelecek yardımı kabul etmemek; işlerinizi kendi çalışmalarınızla yoluna koymanız gerektiğine, çok çalışmanız gerektiğine delalet eder.

Rüyada zengin bir kimsenin size gülümsediğini görmek; bu günlerde canınızı sıkacak bir takım olaylar yüzünden üzüleceğinize, kalabalık bir ortama gireceğinize, gereksiz sohbetler edeceğinize delalet eder.

Rüyada zengin bir insanın yanında çalışıp, yardım etmeniz; ücretinizin artacağına, halk arasında itibar sahibi olacağınıza delalet eder.

Rüyanız hayrolsun!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku