Rüyada Zilhicce Ayı Görmek

0

Zilhicce ayında görülen rüya, yolculukla yorumlanırsa yolculuk hayırlıdır. Bütün işlerini yoluna koyup sefere çıkabilir. Çünkü bu ay çok mübarek bir aydır. Bu ayın içinde kurban bayramı vardır. Rüyada bu ay içinde bulunduğunu ve kurban kestiğini veya kurban bayramı namazını kıldığını görmek, borçları varsa ödeyeceğine, adakları varsa, yerine getirmesi için uyarıya ve tövbe etmesi gerektiğine delalet eder. Bu ay devlet büyüklerinin görevlerinden ayrılmasına da yorumlanır. Çünkü Hz Ömer’le Hz. Osman (RA) ve Affan (RA) hazretlerinin ölümleri, savaşları hep bu ayda meydana gelmiştir.

Bir başka rivayete görede: Rüyada Zihhicce ayında olduğunu veya kurban kestiğini veyahut kurban bayramı namazı kıldığını gören kimsenin, bu rüyası borçlarını ödemesine, yaptığı adakları yerine getirmesine, tevbe etmesine ve sapıklıktan sonra hidayete erişmesine işaret eder. Bazen de bu rüya, alimlerin kaybedilmesine ve devlet adamlarının görevlerinden ayrılmasına işaret eder.

Zilhicce ayı dinimizde çok mübarek bir aydır. Rüyada bir kimsenin bu ayı görmesi borçları varsa ödeyeceğine, hayatındaki olumsuzlukların geçeceğine delalet eder.

Rüyanız hayrolsun!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku