Rüyada Zümrüd-ü Anka Kuşu Görmek

0

Rüyada Zümrüd-ü Anka kuşunu görmek, fakir için zengin olmaya, bekâr kimse için evlenmeye borçlarını ödemeye ve makamca yükselmeye işarettir.

Rüyada Zümrüd-ü Anka kuşunu görmek; mutluluk, zenginlik ve sağlık demektir.

Anka kuşunu görmek, rüya sahibinin kadri yüce biri olduğuna işarettir. Rüyada Zümrüd-ü Anka kuşunun kendisi ile konuştuğunu görmek, nimete, mala ve yüce mertebelere delâlet eder.

İbn-i Şîrîn hazretleri demiştir ki:
Rüyada büyük bir kuş görmek yüce bir himmettir. Bir kuşla konuşmak izzet ve rif’ate, elinde bir kuşun öldüğünü görmek ise, hüzün ve kedere delâlet eder.

Ebu Saidül-Vaaz demiştir ki:
Rüyada meşhur olan kuşları görmek evlâda, meçhul kuşlar sevinç ve müjdeye, kuşların başına toplandığını görmek, büyük bir riyasete delâlet eder.

İmam Nablusî de şöyle demektedir:
Rüyada Zümrüd-ü Anka kuşu görmek, kadri yüce olan ve bidat ehli ile arkadaşlık yapmayan bir kimseye delâlet eder. Rüyada Zümrüd-ü Anka kuşunun kendisi ile konuştuğunu gören, devlet reisi tarafından mala erişir.

Yine denilmiştir ki: Rüyada Zümrüd-ü Anka kuşunu görmek, garip haberlere ve uzak yolculuğa işarettir. Rüyada Zümrüd-ü Anka kuşunun kendisine bir şey anlattığını görmek, bir melek vasıtasıyla Allah-u Teâlâ tarafından rızıklandırılmaya delâlet eder.

Rüyanız hayrolsun!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku