Rüyada Af Görmek

0

Birisini affettiğinizi görmek, işlediğiniz sevaplardan dolay ALLAH’IN sevgili kullarından birisi olduğunuzu size müjdeler. Af dilemek, bir haksızlığa uğrayacağınız ve bundan duyacağınız üzüntüyü delalet eder.

Affetmek, kişinin bir hayır işleyeceği, birini sevindireceği ve sevaba gireceğine işarettir. Af dilemek ise kısa bir süre sonra güç duruma düşüleceğine işarettir.

Affetmek büyüklüğe işarettir. Rüyada bir kimsenin yaptığı bir hatadan dolayı af dilediğini ve onu affettiğini görmek, herkese karşı iyi kalpli olduğunuza işarettir. Sizin işlediğiniz bir çok suçtan dolayı affedildiğinizi görmeniz, hatalı şekilde davrandığınıza ve bu hatayı mutlaka düzeltmeniz gerektiğine delalet eder. Rüyada bir mahkeme salonunda hakim karşısında iken bir suçundan dolayı affedildiğini görmek, Allahu Teala tarafından günahlarının affedildiğine delalet eder. Kendisinin bir başkasını affettiğini görmek, o kişiden bir hayır ve iyilik geleceğine; yaptığı bir kabahatten dolayı anne veya babasının kendisini affettiğini görmek, anne ve babasına karşı itaatinin gevşediğine ve tövbe etmesi gerektiğine işarettir. Bir başka rivayete göre de: Cezaya müstahak olan günahkar bir kimsenin rüyada Allahu Teala tarafından suç ve kusurlarının affedildiğini görmesi, o kimsenin, doğru birisi olduğuna veya kefaret vermesine işaret eder. Rüyada affetmek iyidir. Bir suçlunun kabahatini affettiğini gören, Cenabı Hakkın mağfiretini çeken bir iş işler.

Bazı yorumcular, bir kabahatlinin kabahatini affetmek, ecir ve sevaba nail olmaya delalet eder, demişlerdir. Bazılarına göre; rüyada size kötülük yapan bir kimseyle barıştığınızı ve onu bu hareketlerinden dolayı affettiğinizi görmeniz, size karşı işlenen maddi bir hatadan dolayı bir hayli zarara girdiğinize, fakat bunu yapan kimsenin maddi durumu zararınızı karşılayacak durumda bulunmadığı için ondan bir şey istemediğinize bu şekilde bir büyüklük gösterdiğinize delalet eder. Bir başka rivayete göre de: Rüyada yaptığı suç ve kusurunu affettiğini gören kimse, Allahu Teala’nın affına mazhar olacak bir amel yapar. Bir kimse, başka bir kimseyi kendisinin kusurunu affettiğini görse, o kimsenin ömrü uzun olur ve yüksek mertebeye erişir. Suçluyu cezalandırmaya gücü yeten bir kimsenin rüyada onu affetmesi, o kimsenin Allahu Teala’dan korku ve hasyet (çekingenlik) üzere bulunduğuna işaret eder. Rüyada kusuru affedilen kimsenin, ömrü uzun olur ve himaye edilir. Rüyada af mağfirettir. Bir kimse rüyada kendi kusurunu Allahu Teala veya peygamberin (S.A.V.)’ efendimizin atfettiğini görse, o kimsenin tevbe ederek hidayete erişeceğine ve akıbetinin güzel olacağına işaret eder. Bir kimse, başka bir kimseyi kendisinin kusurunu affettiğini görse, o kimsenin ömrü uzun olur ve yüksek mertebeye erişir.

Rüyanız hayrolsun!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku