Rüyada Ahu Görmek

0

Rüyada ahu görmek; güzel kadına ve çocuğa delalet eder.

Rüyada ahu görmek önemli bir haber alınacağını belirtir.

Evlilik, mutluluk, güzellik, zarafet ve aşka işarettir. Ahu vurmak; bir kadının avucuna düşmek, ormanda ahu görmek; sonu hüsran olan karşılıksız aşka yorumlanır. Ahu sürüsü görmek; yeni bir işe atılacağınıza işarettir.

Rüyayı gören kimse bekar ise saf aşk anlamına gelir. Evli ise yuva ile ilgili hayırlı bir kısmet olarak yorumlanır.

Kirmani’ye göre: Rüyasında bir ahu tuttuğunu gören, gayet iyi bir hizmetçiye sahip olur. Bir ahu kestiğini gören, bir genç kızla evlenir. Ahunun derisini yüzdüğünü gören, güzel bir kadınla zina eder. Ahu eti yediğini gören, güzel bir kadın sayesinde mal sahibi olur. Ahuyu öldürdüğünü gören, bir kadın yüzünden kederlenir. Bir ahu yavrusu tuttuğunu gören güzel bir çocuk sahibi olur. Ebu Sait El-Vaiz’e göre: Rüyada ahu, güzel bir hizmetçi ile tabir olunur. Ahu avında olduğunu gören, hizmetçisini aldatır ve onunla evlenir. Ahuya taş attığını gören, eşini boşar. Cafer-i Sadik’a göre: Rüyada ahu görmek, dört şekilde tabir olunur hizmetçi, evlat ve kadın yüzünden menfaat bulur. Bazı tabircilere göre, ahu sevgiliye yorumlanır. Rüyada ahu görmek bir yakınınızla tartışacağınıza, onu suçlayacağınıza, sonra haksız olduğunuzu anlayarak özür dileyeceğinize ve ondan büyük bir iyilik göreceğinize işarettir. Ahu avcılar tarafından vurulmuş olarak görmek bir yakınınızın tehlikeli bir hastalık geçireceğine delildir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada ahu görmek, rüya sahibinin hiç ummadığı bir kimseyle evleneceğine işarettir. Rüyada ceylan avladığını görmek, rüya sahibinin mesud günlerinin sona ermesine delildir. Rüyada ceylan eti yemek, rüya sahibinin üzüntü ve sıkıntılı hayatının bir süre daha devam edeceğine işarettir. Rüyada ceylanı canlı olarak yakaladığını gören, güzel bir kimseyle evlenir.

Evlilik,nişanlılık ya da bir ortaklığa işarettir.

Ayrıca Bakınız; Ceylan ve Geyik.

Rüyanız hayrolsun!

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku