Rüyada Ut Görmek

0

Rüyada ut görmek; hastalıktan kurtulmaya, eski haline dönmeye, tıp ve astronomi öğrenmeye, bekar için evlenmeye, evli için kucağında çocuk görmeye delalet eder.

Rüyada ut çalmak yahut dinlemek; yalan söze, geçmiş yaşadığınız olayların hafızanızdan çıkmadığına yorumlanır.
Utçu görmek; üzüntü ve sıkıntıdan kurtulmaya, bir şeyden şikayet etmeye delalet eder. Rüyada ut görmek, geçmiş günlere ait anılarınızın tazeleneceğine işarettir.

Rüyada ut görmek; eski hale dönmekle yorumlanır. Rüyasında ut çaldığını veya çalındığını görmek, zengin ise fakirliğe, fakir ise zenginliğe döneceğine ve sonunda eskiden hangi halde ise yine o hale geleceğine işarettir.

Nablusi’ye göre; rüyada ut görmek, evlenmeye. evli ise çocuğunun olmasına delalet eder. Rüyada bir büyük devlet adamının huzurunda ut çaldığını gören, o kimseden hayır ve menfaat görür. Rüyada bir ut satıcısından ut satın aldığını görmek, bir kısmet bekler ve sonunda o kısmet eline geçer.

Bir rivayete göre de, ut çalmak veya sesini dinlemek, yalan söze delildir. Kendi evinde ut çalan kimse, yükselir ve büyük bir mevki sahibi olur. Ut çalarken tellerinin koptuğunu gören, üzüntüsü varsa ondan kurtulur, ferah ve mutluluğa ulaşır. Rüyada ut görmek kısmeti kapalı olan bir kimse için, kısmetinin açılacağına, rızkının bollaşacağına işarettir.

Salimi’ye göre; ut çalmak, keder ve sıkıntıya uğrayacağına, fakat bunun çok kısa süreceğine delildir. Bir başka rivayete göre de: rüyada ut görmek, hastalıktan kurtulmaya ve insanin gerek hayır ve gerek ser olsun bulunduğu hale tekrar dönmesine işarettir. Bazen de rüya sahibi tip veya astronomi öğrenir. Rüyada ut görmek; bekar için evlenmeye evli için de kucağında çocuk görmeye işarettir. Rüyada Müslümanların liderinin kapısında ut çaldığını gören kimse, eğer ehilse velayet ve saltanata erişir. Ehil değilse, yalan söz uydurur. Rüya sahibinin sadece ut görmesi veya onu almak istemesi, sesini işitmediği müddetçe ona zararı yoktur, ut çalmak veya onu dinlemek yalan söze işarettir. Bir kimse kendi evinde ut çaldığını görse, o kimseye bir bela erişir. Bazı tabirciler rüyada görülen ut, çalan kimse için ululuktur, dediler. Bazı tabirciler de ut çalan kimseye üzüntü ve keder isabet eder, dediler. Ut çalarken kirişin kırıldığını gören kimse, üzüntü ve kederden kurtulur. Bazı tabirciler, rüyada görülen ut, çalan kimse için reisliktir, dediler. Ut görmek durumu kapalı olan kimse için, öğüt ve nasıhata fasık ve günahkar kimse için de, hal ki üzecek bir şeyi onların arasına sokmak suretiyle olan azdırmaya işarettir.

Rüyanız hayrolsun!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku