Rüyada Yahya (A.S.) Görmek

0

Rüyada Yahya (A.S.)’i gören kimse, eşsiz ve takva sahibi olur. Afet ve belalardan mahfuz kalır. Bir şahsın rüyada Yahya (A S.)’i görmesi, o şahıs için hayat ve devlete ve ona gelecek müjdeye işarettir.

Bir kimsenin rüyada Hazret-i Yahya (A.S.)’ı görmesi, takva sahibi olmaya, dinde salaha ve iman da kuvvete delâlet eder. Yine onu görmek, afet ve belalardan halas olmağa işarettir.

Allah-u Teâlâ’nın Kur’an’ı Kerim kitabında: “- Ey Zekeriyya! Hakikaten biz sana Yahya adında bir oğul müjdeleriz ki, bundan evvel biz hiçbir (kimseyi) adaş yapmamıştık.” (Meryem, 7) mealindeki ayet gereğince, onu rüyada görmek, müjdelenmeye, insanlar arasında takva ve faziletle anılmaya ve musibetlerden muhafaza edilmeye alâmettir.

Rüyada Yahya (A.S)’ı görenin işleri kolaylaşır, sıkıntıları kolay aşar, ettiği duaları kabul olur.

Rüyada Yahya (A.S.)’ı gören kimsenin imanı kuvvetlenir, beklemediği bir yerden müjdeli haber alır, sıkıntılı, zahmetli günler sona erer, rahata, feraha kavuşur.

Rüyada Hz. Yahya’yı görmek, devlet ve müjdeye, takva ehli olmaya, halk içinde itibar kazanmaya işarettir. Bazen Hz. Yahya’yı (a.s) görmek, selâmet içinde uzun bir ömür sür¬meye, âfet ve belalardan korunmaya, bahtın açık olmasına, dünya hayatına değer vermeye ve ahiret için çalışmaya işaret eder..

Rüyanız hayrolsun!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku