Rüyada Yemin Etmek Görmek

0

Rüyada sadık ve doğru bir şeye yemin ettiğini görmek, zafere, haklı söze, ibadete ve Allah (C.C.) sevgisine delalet eder. Yalan yere yemin ettiğini görmek, hakaret ve alçaklığa, günaha ve fakirliğe işarettir.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada yalan yere yemin etmek, fakirlik, zillet, rezillik ve hilelere, bazen de yalan yere yapılan yemin, o kimsenin fakir ve evinin harap olmasına işarettir. Yemin, doğru olan ise ve korkudan emin olmaya işarettir. Bir kimse, bir adam için veya bir adamın kendisi için yemin ettiğini görse, o kimseye hile yapar. Doğru yere yemin ettiğini gören kimse zafer bulup hak söz söyler ve elinden Allah’In (C.C.) razı olacağı bir iş meydana gelir. Yalan yere yemin ettiğini gören rezil olur, büyük günah, pişmanlık ve zillet isabet eder ve halk nazarında zelil ve hakir olur. Haç’a, yıldızlara yahut denize veya bunlar gibi şeylere yemin ettiğini görenin sapıklığına, nifakına yahut sözü tahrif etmeye meyletmesine işarettir. Rüyada Allah-u Teala’ya yemin ettiğini gören kimse Hakka ittiba ve Sünnet-i Seniyeye uymasına işarettir.

Rüyada yalan yere yemin etmek; fakirlik, zillet ve hile ile tabir olunur.
Rüyada doğru yere yemin etmek; rüya sahibinin zafere ermesine, hak sözü söylemesine, Allah’ın rıza ve hoşnutluğunu kazanacak ameller işlemesine delalet eder.

Rüyada Allah(C.C)’ın adına kefaret gerektirecek bir şey üzerine yemin ettiğini görmek, Hakka ve sünnete uymaya delalet eder.

Seyid Süleyman rüya tabirine göre;
Rüyada yalan yere yemin etmek, fakirlik, zillet, rezillik ve hilelere, bazen de yalan yere yapılan yemin, o kimsenin fakir ve evinin harap olmasına delalet eder. Yemin, doğru olan işe ve korkudan emin olmaya delalet eder.

Rüyanız hayrolsun!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku