Rüyada Yere Batmak Görmek

0

Sevgi ve muhabbet ehli için yere batmak keşif ve keramete, fasık ve günahkar kimsiler için yönetim ve diğer taraflardan gelecek azap ve gazaba ya da uzun yolculuğa delalet eder.

Rüyada yere batmak, sultan tarafından meydana gelecek korku ve tehdittir. Bir kimse kendisinin yere battığını görse, azaba düşer. Yerin bir tarafının yarılıp yine yere batması ora halkına isabet edecek şiddetli bir hastalığa yahut orada çekirge, dolu, kıtlık, pahalılık v.s. gibi meydana çıkacak afet ve belaya delalet eder. Bir kimse kendisini, yerin yuttuğunu görse, eğer serli kimse ise ona azap erişir, yahut gidip geri dönmemesinden korkulan uzak bir yolculuk yapar. Rüyada yere batmak, pek uzak bir yola çıkmaya veya yerin delalet ettiği bir kimseye muhabbet yahut akrabalık ya da diğer bir sebeple ilişki kurmaya delalet eder. Rüyada yere batmak, muhabbet ve vecd ehli için kesif ve kerametin zuhuruna delalet eder. Rüyada hiçbir çukur olmaksızın yere battiğını, derine gittiğini ve hatta kendisinin bir daha oradan çıkamayacağını zannettiğini gören kimse, dünyayı istemekle aldanır. Bu durum içerisinde ve tehlikede olarak ölür.

Bir kimsenin rüyada yere battığını görmesi, devlet reisi tarafından erişecek korku ve şiddete delâlet eder. Rüyada kendisinin yere battığını görmek, azap ile tâbir edilir. Bazı kere de rüyada yere batmak, çok uzak bir yolculuğa delâlet eder. Yine yere batmak, muhabbet ve vecd ehli için keşif ve kerametin zuhuruna delâlet eder.

Nablusî demiştir ki: -Rüyada yerin bir tarafının yarılıp yine yere batması o yer halkına isabet edecek şiddetli bir hastalığa yahut orada çekirge, dolu, kıtlık, pahalılık v.s. gibi meydana çıkacak âfet ve belaya delâlet eder.

Rüyanız hayrolsun!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku