Rüyada Yer Yarılması Görmek

0

Rüyada yerin yarılıp çöktüğünü görmek, toplumda haram ve kötü fiillerin açıkça işlenir hale gelmesine, dinin aslında olmayan şeylerin (bid’atların) ortaya çıkmasına, büyük bir musibete, o bölgede yaşayanların zulme uğramasına, kuraklık tehlikesine, çekirge istilasına veya düşman korkusuna maruz kalmaya işarettir. Bazen yerin yarıldığını görmek, o yerin verimli ve bereketli olmasına işaret eder. Yerin yarılıp kendisini yuttuğunu görmek, yapıp ettiklerinden utanmaya ve geçim sebeplerinin genişlemesine veya yolculuğa çıkmaya, hapsedilmeye ve akıl hastası olmaya işarettir.

Rüyada yerin üzerinde olan şeylerle birlikte battığını görmek, Allah’a (c.c) itaat etmekten ve kulluk görevlerini yerine getirmekten gaflette olmaya işarettir.

Yerin yarılıp çöktüğünü ve kendisinin de meydana gelen çukurun içine düştüğünü görmek, iyilikse¬ver ve dindar kimse için bir kadınla evlenmeye, günahkâr kimse için geri dönemeyeceği bir yolculuğa veya bir belaya çatmaya işarettir.

Rüyada yerin yarılıp hayvanları yuttuğunu, sonra yine birleştiğini görmek, orada meydana gelecek bir depremin büyük bir yıkıma sebep olacağına işarettir.Bir yerin çökerek ağaçları, bağ ve bostanları yuttuğunu görmek, o bölgede meydana gelecek veba, kolera gibi bir hastalık sebebiyle birçok insanın öleceğine işarettir

Kirmani’ye göre; toprağın yarılıp çöktüğünü görmek, o yere bir zalim kişi tarafından bela gelmesine, yahut yokluk ve çekirge istilasına; düşmandan korku gibi büyük bir musibet olmasına; toprağın yarılıp çöktüğünü ve kendisinin içine düştüğünü görmek, başına bela geleceğine, yahut geri gelemeyeceği bir yolculuğa çıkmasına delalet eder. Yer yarılıp üzerindeki binaları yuttuktan sonra yine birleştiğini görmek, o yerde büyük bir felaket olacağına ve birçok kişinin öleceğine; toprağın çöküp üstündeki ağaçları yuttuğunu görmek, taun veya kolera gibi bir felaketle birçok insanin öleceğine delalet eder.

Rüyada yerin yarılıp çöktüğünü ve içine düştüğünü gören, günahkarlardan ise; ya dönemeyeceği bir sefere gider yahut bir belaya çatar. Rüya sahibi hayırsever ve dindarsa, bir kadınla evlenir. Yerin yarılıp hayvanları yuttuğunu sonra yine birleştiğini görmek; o mekanda meydana gelecek zelzele yüzünden, birçok büyük kavmin sonuna delalettir. Yerin çöküp, ağaçları, bağları yutması ise; o bölgede yaşayanların veba, kolera gibi bir hastalık sebebiyle öleceklerinin ifadesidir.

Rüyanız hayrolsun!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku