Rüyada Yeşermek Görmek

0

Rüyada bir ağacın ya da toprağın yeşermesi kısmettir, muradınızın olacağına, dualarınızın Allah (C.C) Hazretleri katında kabul gördüğüne, çok bol ve bereketli bir yıl geçireceğinize, istek ve hayallerinizin gerçekleşme yolunda olduğuna delalet eder.

Rüyada kendi arazinizin yeşerdiğini görmeniz; Allah için çalışmaya, salih kimselere, hayırlı amellere yorumlanır. Rüyada yeşeren çimenler üzerinde dolaşmak beklenmeyen yerden müjdeli haber gelmesine, zahmetsiz kazanılacak mala, mutlu günlere işarettir.

Bütün rüya tabiri yapan zatlar yeşermek görmenin hayrında, bu rüyanın kıymetli oluşunda birleşmişlerdir.

Çeşitli yeşil otlar ve çiçekler ile bilinen çayırlar, dünyaya işaret eder.

Bazen de çayırlık, çimenlik gibi yerlerin yeşermesi hazine ve pazar gibi kendisine dünya malı elde edilen yere delalet eder.

Bir kimsenin rüyada yerin yeşermesini görmeniz, yani çiçekli çimenli bir yer görmesi, bir yerin yeşermesi; dünyalığa, dünya nimetlerine, ilim ve hikmete delâlet eder. Çimen ve çiçek görmek, içi ilim dolu kitaba da işarettir.

Bazı kere de dünyada yeşeren otlar, bitkiler, yeşillikler, çimenlikler ve çiçekler görmek: Nebiyy-i Zîşan efendimizin mübarek kabrine, zikir halkasına, hayırlı topluluğa, Allahu Teâlâ’ya ibadet edilen faziletli bir yere delâlet eder.

Rüyada bir yerin yeşermesi; hiç zahmet çekilmeden elde edilecek rızka, zahmeti az olan zevceye ve ilme, sadakaya devam edeceğinize, fakir bir kimsenin rüyada bir yerin yeşerdiğini ve oradan yeşillikler topladığını görmesi; zengin olacağına, eline yüklü miktarda para geçeceğine, zengin bir kimsenin böyle bir rüya görmesi; zenginliğinin, mal varlığının ziyadesiyle artacağına delalet eder.

Rüyanız hayrolsun!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku