Rüyada Yıkamak Görmek

0

Eli, yüzü yahut vücudun herhangi bir yerini yıkamak ferah ve sevince delalet eder.

Rüyada elbise yıkamak, dinde salihliğe işarettir. Rüyasında elbiselerini yıkadığını gören kimse, günahlarından tövbe eder ve korkularından emin olur. Rüyada sarı renkli bir elbiseyi yıkadığını veya o elbisesinin sarılığını giderdiğini gören kimse, hastalıktan kurtulur.

Rüyada çamaşır yıkamak günahlardan temizlenmek için tövbe etmeye ve sıkıntı veren şeylerin ortadan kalkmasına işaret eder. Rüyada başını yıkanmış gören kimse rakiplerine üstün gelir.

Bazı tabirciler elbise yıkamak, borcu ödemeye işarettir, bazıları da gizli olan şeylerin açığa çıkmasına işarettir, dediler. Bir kimse rüyada bir ölünün elbisesini yıkatmak için birisini aradığını görse, o ölünün o insanın duasına veya onun için sadaka vermesine veya borcunu ödemesine yahut vasiyetim yerine getirmesine veya hayatında zulmetmiş olduğu kimselerden helallik istemesine ya da bunlar gibi ölünün mes’ul tutulacağı şeylerde o insana ihtiyaçlı olduğuna işarettir. Eğer ölünün elbisesini bir insanın yıkadığını görse, o ölünün ahirette kurtulması o insan ile mümkün olacağına işarettir.

Rüyada yıkanmak, günahlardan arınmaya ve tövbe ve istiğfara işaret eder. Rüyada yağmur suyu ile yıkandığını görmek, her türlü korkudan emin olmaya, maddi ve manevi yönden selamete işaret eder. Rüyada ölü yıkamak, onun borcunu ödemeye işarettir. Rüyasında ellerini yıkadığını gören kimse, gafletten kurtulur.

Ayrıca Bakınız; Abdest, Çamaşır Yıkamak.

Rüyanız hayrolsun!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku