Rüyada Yıkmak Görmek

0

Rüyada bir evin yıkıldığını görmek, o kişinin öleceğine, eski bir evin yıkıldığını görmek, dert ve üzüntüye yorumlanır. Rüyayı kadının evin tavanının yıkıldığını görmesi, kocasının ölümüne yorumlanır.

Rüyada bir yerin yıkıldığını görmek; genel olarak büyük zarardır. Kişi rüyasında evini yıkıyor ise eşinden ayrılır. Ama yıktığı şey hayırsız bir şeyler ise o zaman feraha kavuşacak demektir.

Rüyada bir minareyi yıktığını görmek iyi değildir. Rüyasında Kabe’yi yıktığını gören, İslam’a aykırı bir iş yapar. Bir cami veya bir mescidi yıktığını gören, İslam’da fesat ve kötülük çıkarmaya çalışır. Bir köşk veya sarayı yıktığını gören, devlete zarar verir. Bir kilise, manastır veya benzeri bir binayı yıktığını gören, İslam dinine yardımcı ve kafirlere zarar verici olur. Bir eski ev veya oda veya dükkanı yıktığını gören, keder ve hüzne uğrar. Evini tamamen veya bir kısmını yıktığını görmek, o evde bir insanin öleceğine veya ev sahibinin büyük bir musibete uğrayacağına delalet eder. Kale ve burçları yıkmayı görmek, geçimde darlığa, köprüler ve kemerler yıkmak, toplumun düşüncesine zarar verecek bir kötülüğün olmasına, bir rivayete göre dinde fesada işarettir.

Cabir’ül Mağribi’ye göre; insanın kendi isteği ve kendi eliyle olmayan yıkım rüyası görmek, genellikle mal elde etmekle ve fayda ile yorumlanır.

Abdulgani Nablusi’ye göre; rüyasında yıkmak iyi değildir, Rüyasında evinin yıkıldığını gören, ölür veya o derecede bir felakete uğrar. Bir evin yıkıldığını görmek, ev sahibinin ölümüne işarettir. Bir evi veya eski bir yapıyı yıktığını gören kedere ve sıkıntıya düşer. Bir kadın evinin tavanının çöktüğünü görse, kocası ölür. Bir başka rivayete göre de: Rüyada herhangi bir yeri yıkıp harap etmek, hane reisinin ölmesine işarettir.

Rüyanız hayrolsun!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku