Rüyada Yorgan Görmek

0

Rüyada yorgan görmek; rahatlık ve kuvvete, emniyete, dinlenmeye, faydalı bir kadına,erkeğin birlikte yatacağı kadına, Yorgan ve çarşaf güçlü, güvenilir, güzel bir kadına, Yorgan ve çarşafa büründüğünü görmek evlenmeye, Yorgan alıp içinde uyumak evlenmeye, rahata ermeye delalet eder. Rüyada yorgan gören kişi mutlu olacak demektir. Akıllıca davranmak rahat bir geleceğe sahip olmanızı sağlayacak demektir. Yorgan, mutluluğun işaretidir. Doğru ve mantıklı davranışlarınızla geleceğinizi garanti altına almışsınız. Bekarlar için evliliktir. Yırtık yorgan ve kişinin üstünden yorgan atması ayrılıktır.

Rüyada yorgan görmek, mutlaka bir mal sahibi olmanızı gösterir. Bu mal yeni bir elbise, bir ev, bir tarla, bir dükkan veya bir araba da olabilir.

Nablusi’ye göre, yorgan görmek eşle yorumlanır. Rüyada bir yorgan satın aldığını gören evlenir. Yorganın çalındığını veya yandığını gören, eşi ile kavga eder, yahut boşanır. Her ne şekilde olursa olsun, eşler arasında ayrılık olur. Yorganın Yırtık veya kirli olduğunu görmek, esinin ahlaksız olduğuna; kendine vefası ve sevgisi olmadığına delalet eder. Yorganının siyah olduğunu görmek, bilgi sahibi olacağına, veya sevineceğine işarettir.

Cafer-i Sadik’a (RA) göre, rüyada yorgan görmek üç şekilde tabir olunur: Bilgili bir es, bakire hizmetçi, yüksek mevki. Yorgan çarşafı güzel kadın ve eşle tabir olunur. Kırmızı yorgan çarşafı görmek, kadınlar yüzünden düşmanlığa ve kavgaya delalet eder. Beyaz ve temiz yorgan çarşafı aldığını ve yatağına serdiğini gören güzel bir kadınla evlenir. Çarşafının çalındığını veya yandığını veyahut yırtılıp kullanılmaz hale geldiğini gören, esinden ayrılır veya araları bozulup ayrılırlar veya eşlerden biri vefat eder. Çarşafın güzel ve temiz olması eşinin güzelliğine, çirkin ve kirli olması çirkinliğine ve pis olmasına delalet eder.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada yorgan görmek, erkeğin kendisiyle yatacağı kadına işarettir. Rüyada geceleyin bir yorgan alıp ve onun içinde uyuduğunu gören kimse, bir kadınla evlenir veya rahatlığa kavuşur. Yorgan rahatlık ve kuvvettir. Bazı tabirciler, yorgan faydalı bir kadındır, dediler. Yorgan emniyet, rahatlık ve dinlenmeye de işarettir. Rahata kavuşmak olarak yorumlanır.

Rüyada yorgan görmek, hayırlı zevceye (bayan eşe), güç ve rahatlığa, huzur ve emniyete, dinlenmeye veya erkeğin birlikte olacağı kadına işarettir.

Rüyada zarif bir yorgan görmek, bilgi ve görgü sahibi kadına, şeref ve makama işarettir.

Rüyada yorgan ve onunla birlikte bir çarşaf görmek, güçlü, güvenilir, güzel bir kadına işarettir.

Rüyada yorgana bürünüp uyuduğunu görmek, evlenmeye, rahata ermeye işarettir.

Rüyada yorgan satın aldığını görmek, evlenmeye işarettir.

Rüyada yeni ve temiz bir yorgan görmek, bilgili, görgülü, sevecen bir hanıma, genç bir hizmetçiye, şeref ve makama işaret eder.

Rüyada yorganının çalındığını, kaybettiğini veya yandığını görmek, hanımıyla kavga etmeye veya boşanmaya işarettir.

Rüyada temiz, beyaz ve yeşil yorgan görmek, iyi ahlâklı, sevgi dolu, vefalı bir hanıma işarettir.

Rüyada yorganın yandığını görmek sizi bunaltan bir şeyi ailenizin içine kadar soktuğunuzu ve aile içinde de bu konunun rahatsızlık verdiği şeklinde tabir olunur.

Rüyanız hayrolsun!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku