Rüyada Zemin Kat Görmek

0

Rüyada bir merdivenden zemin kata indiyseniz, tek başınıza bir soruna çözüm bulmaya çalışacaksınız. Eğer zemin katta hapis kaldıysanız bir çıkmaza gireceksiniz, çareler aramaya çalışacaksınız. Zemin kattan çıktığınızı görmeniz, bu zor durumdan kısa zamanda kurtulacağınıza delalet eder.

Rüyada bir evin zemin katında bulunduğunuzu görmeniz; evinizle ilgili sorunlarınızın olduğu, ailece kararlar almanız gerektiği, zemini karanlık gördüyseniz, işleriniz daha da zorlaşıp sizi üzeceğine delalet eder. Evin zeminin aydınlandığını görmeniz; bir aile büyüğünüzün sizin yardımınıza geleceğine, desteğiyle rahatlayacağınıza, feraha ereceğinize delalet eder.

Rüyada bir okulun zemin katında olduğunuzu görmeniz; öğrenim hayatınızın zorlu bir döneminde bulunduğunuza, öğretmenleriniz tarafından yardıma ihtiyacınız olduğuna, çok çalışmanız gerektiğine delalet eder.

Rüyada renkli zeminler görmek de farklı şekillerde tabir edilir:
Varlıkları meydana getiren asli unsurların uyumuna delalet eder. Birbirine uyumlu renkler yaratılışın amacına uygun hareket etmeye, insanlarla hoş geçinmeye; zıt renkler uyumsuz ve heterojen insan ve görüşlere, iyi ile kötüyü birbirine karıştırmaya; Beyaz renk dürüst karaktere ve huy güzelliğine, Yeşil renk ahlak ve din güzelliğine, Bu iki renk hayır ve müjdeye, Siyah renk kalp katılığı ve yanlış düşünceye yahut mal ve dünyalığa, Kırmızı renk şiddet ve şerre, Bayrak kırmızısı şeref ve başarıya, Sarı renk hastalık ve ümitsizliğe, beklenen işin olmayacağına, Kahverengi ve tonları ağırbaşlılığa ve iş ve durumdaki oturmuşluğa, Mavi ve tonları ümit edilen şeylere, Mor renk kedere, Pembe mutluluğa, Pastel renkler ve diğerleri bulundukları yer ve konumun durumuna göre güzellik ve noksanlıklara, Toprak rengi mütevazi insana ve rızka, Buğday rengi nesiller ve insanlar arasındaki ihtilaflara delalet eder.

Her rengin bir anlamı vardır. Görülen renk temiz ve güzelse anlamı da o kadar iyiye yorulur.

Beyaz renk ferahlık ve mutluluğa, sarı renk hastalığa, mavi renk ümide, Yeşil renk dinin kuvvetine, kırmızı renk aşka ve sevdaya, pembe renk genç kızlığa ve ümide, mor renk şüpheye, siyah renk mutsuzluğa, kahverengi uzun yolculuğa işarettir. Renklerle görülecek rüya, rüyanın şekline ve rengine göre bu maddelere dayanılarak yorumlanır. Her rengi kendi adı ile de bakabilirsiniz.

Bir binanın zemin katında bulunduğunuzu görmek, çok heyecanlı ve evhamlı olmanız yüzünden bazen kötü durumlarda kaldığınıza, bazen da çok kritik duruma düşmenize sebep olduğuna yorumlanır.
Rüyanız hayrolsun!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku