Rüyada Zerre Görmek

0

Rüyada Zerre(toz, molekül) görmek; aslı ve ehemmiyeti olmayan boş söze delalet eder.

Rüyada altın zerreleri, tozu görmek; gerçek yaşamınızda bir kişisel ilişkinin sona ermesi ile ortaya çıkan pişmanlıkları gösterir. Korkunç bir hata yaptığınızı düşündüğünüzü ifade eder.

Eşya yahut bir şey üzerindeki toz mala. Havadaki toz içinden çıkılması müşkül bir işe bulaşmaya. Toz zerrecikleri batıl söze. Üzerinde toz olduğunu görmek yola gitmeye, bu tozu silkmek uzun ömre delalet eder.

Rüyada tozların eşyalar üzerine konmuş olduğunu görmek, mala işarettir. Yerle gök arasında toz olduğunu görmek, o kimsenin çok karışık bir işle karşı karşıya bulunduğuna ve içinden nasıl çıkacağını bilememesine işarettir. Elbiselerinin tozlarını silkelemesi o kimsenin fakir veya ömrünün uzun olmasına işarettir.

Rüyada eşyaların toz içinde olduğunun görülmesi para kazanacağınıza yorumlanır. Elbiselerinin tozlarını silkelemesi o kimsenin sıkıntılarını attığına ve ömürlü olacağına yorumlanır.

Tozlu çiçekler, iyi bir çevreye ve uzun bir yaşama işarettir. Eğer giysileriniz tozlanmışsa, bulaşıcı bir hastalığa yakalanabilirsiniz.
Toz bulutu sıkıntı, felakettir. Ama kişinin üstüne bulaşan toz, paradır.

Toz görmek, mal ve nimete delalet eder. İbni Şirin’e göre rüyasında bir yerde tozun kalkıp indiğini gören, mal ve nimete erer. Gökle yer arasında sis gibi tozun durduğunu görmek, orada insanların şaşıracağı bir şeyin meydana geleceğine delalet eder.

Cabir El-Mağribiye göre, yerden kalkan tozun yüzüne çarptığını gören şiddetli bir musibete uğrar. Kirmani’ye göre, ellerinin tozunu sildiğini gören, yoksullaşır.

Bir rivayete göre, tövbe etmesi gerekir. Bir şeyin üzerine toz konduğunu görmek, mal edinileceğine delalet eder. Rüzgarın tozu kaldırarak göz gözü görmez hale geldiğini görmek, kedere ve sıkıntıya işarettir.

Bir başka rivayete göre de:
Rüyada görülen toz, eğer bir şey üzerine konmuş ise mala işarettir. Bazı tabirciler, o kimsenin ömrü uzun olur, dediler. Üzerinde toz bulunduğunu gören kimse, yolculuğa çıkar.

Rüzgar, şimşek ve gök gürültüsüyle beraber toz kopması, kıtlığa ve o yerde meydana gelecek sıkıntıya işarettir. Bir kimse rüyada bir şeye binip, sürdüğünü ve yerden toz kalktığını görse, o kimsenin emri yüce ve kendisi sevinçli, kibirli ve batıl şeyleri yapmaya başlar. Fitneyi tahrik eder.

Rüyanız hayrolsun!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku