Rüyada Zevce Görmek

0

Rüyada Zevce (Eş) görmek çeşitli şekillerde tabir olunur: Rüyada zevcenizi güzel görmeniz, bollukla geçecek seneye, devamlı olmayan mala, zevce zevk ve menfaate; tarla, çiftlik, bağ ve bostana, bütün dünya nimetlerine ve yönetme istidadından dolayı sultana delalet eder.

Rüyada zevcenizin eve girmesi; sevinç ve ferahlığa, rüyada zevcenizin bir erkeğe yönelmesi dünyalığının düzelmesine, rüyada zevcenizi buğday tenli, güzel giyimli genç görmeniz her türlü hayır ve ihsana, rüyada zevcenizi şişman görmeniz, bolluk yılına, zevcenizi zayıf görmeniz; kıtlık yılına, rüyada zevcenizi yaşlı görmeniz; dünyaya, acze düşmeye, elden giden ve insana ahireti kazandıran dünyalığa, yaşlı zevce bazen ümit kesilen şeyin gerçekleşmesine delalet eder.

Rüyada zevcesinin kocasına başka bir kadın takdim etmesi, eşiyle arasında bir anlaşmazlık çıkmasına, zevcesinin erkek elbisesi giydiğini ve bunun kendisine yakıştığını görmesi halinin güzelliğine, yakışmaması halinde meydana gelecek değişikliğe, rüyada zevcenin kendini erkek olmuş görmesi; kocasının huy ve karakterini alarak onunla iyi geçinmesine, rüyada kasti olarak erkek gibi giyinmesi yahut yabancıların giyim ve kuşamlarını taklit etmesi onların örf ve adetlerini benimsemesine, onların sevindikleri şeylere sevinmesine ve fitneye delalet eder.

Rüyada bir erkeğin birçok zevcesinin olduğunu ve kendine doğru yönelmesi dünyanın o kimseye yönelmesine, zevcelerinin yüz çevirip gerisin geri gitmeleri, dünyanın o adamdan yüz çevirmesine, yoksulluk ve çaresizliğe delalet eder.

Rüyada zevcesinin kendisine bir şey verdiğini görmek, onun dünya işleriyle meşgul olduğuna işarettir. Ziynetli ve güzel bir zevcesi olduğunu gören zengin olur. Çirkin bir zevcesi olduğunu görmek, fakir düşeceğine işarettir.

Rüyada bir insanın kendi hanımını görmesi, müjdeli bir habere, bol rızık ve elde edilecek menfaate işaret eder. Rüyada insanın kendi zevcesini görmesi veya ondan bir şey alması, müjdeye, bahtın açıklığına ve menfaate delâlet eder.

Rüyanız hayrolsun!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku