Rüyada Zilkade Görmek

0

Rüyada zilkade ayını görmek; İslâmî telâkkiye göre Allah’ın saygılı kıldığı dört aydan birincisi olan Zülka’de ayında müslümanların her türlü söz ve davranışlarında daha dikkatli davranmaları, bu hürmetli ayı fırsat bilerek ruh ve kalplerini zikir, tefekkür ve ibadetle süslemeleri, haram ve yasaklardan kaçınmakta daha hassas davranmaları, İslâmî hizmetlere daha şuurlu olarak katkıda bulunmaları beklenir Bu ayda yolculuğa çıkmak isteyen kimseler için gam ve kedere delalet eder.

Rüyada kendinizi zilkade ayında ibadet eder görmeniz; sıkıntılarınızın kısa zamanda son bulacağına, Allah (C.C) tarafından ruhunuzun huzur bulacağına, sizden razı olacağına delalet eder. Bu ayda hayırlı işlerle meşgul olunmalıdır. Bu ayda rüyada ibadet şekillerinden herhangi birini ve-ya kendisinin de gördüğü şekilde ibadet ettiğini görmek, dünya ve ahiret isinde arzularının yerine geleceğine, ser’en caiz olmayan bir şekilde ibadet ettiğini görmek, iki dünyada hayırdan mahrum kalacağına, ibadetini caiz olmayan bir yerde yaptığını görmek, fe-sada, bir yere kapanıp gizlice ibadet ettiğini görmek, gamdan ve kederden kurtulacağına işarettir.

Bu ayda görülen rüya, yolculukla yorumlanırsa, rüya sahibi sakın yolculuğa niyet etmesin. Sonu hayırlı olmaz. Bir başka rivayete göre de: Bu ayda görülen rüyalarda pek hayra yorumlanmaz.

Yolculuğa çıktığını gören kimse, sefere çıkmasın.

Rüyanız hayrolsun!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku