Rüyada Ziyaret Görmek

0

Varlık sebebimiz, Peygamberimiz Hazret-i Muhammed’i (s.a.v.) ziyaret ettiğini görmek salih amel işlemeye, Allah (C.C) sevgisine, şan ve şerefe, Efendimizin şefaatine, din büyüklerine, mürşid olan zatlara uymaya, ehl-i beyti ve onları sevenleri sevmeye; Mübarek yerleri ziyaret hayır ve bereket meydana gelmesine; Dostları ziyaret etmek sevgi ve sadakate, vefa ve hayırlı fıtrat üzere olmaya, Akrabayı rizaret etmek uzun ömre ve rızık bolluğuna delalet eder.

Rüyada birini ziyaret etmek, mutluluk demektir. İstemediğiniz bir ziyaret ise, sevmediğiniz insanlarla aynı ortamı paylaşacaksınız demektir.

Rüyada Peygamberimizi ziyaret, salih amellerle korkudan emin olmaya ve halkın büyüklerine yaklaşmaya, şanın yücelmesine, alim ve büyük kimselere muhabbet etmeye işarettir. Peygamberimizi görmek, bazen de hidayet ilim ve olgunluğa işarettir. Rüyada Beytü-i Mukaddesi ziyaret, berekete, ilimlere, sırlara muttali olmaya işarettir. Hz. ibrahim (A.S.)’ı ziyaret, ana babaya itaat ve onlara iyiliğe, söz ve işle kendini onlara sevdirmeye işarettir. Bazen de bu rüya, ilim talebinde çalışmaya, hayırlı ve itaatkar kimselere sevgi bağlamaya, dünya ve ahiret hayrından arzu ettiği şeye erişmeye işarettir.

Rüyada birini ziyaret etmek, mutluluğun habercisidir. Rahatsızlık veren bir ziyaret ise, pek hoşlanmadığınız kişilerle muhatap olmak zorunda kalacağınızın işaretidir. Etrafınızda kötü ve ikiyüzlü insanların sayısı artabilir.

Rüyada akrabalarını veya dostlarını ziyaret etmek; sevinç ve huzura, sevmediği bir kimseyi ziyaret etmek; sıkıntı verecek habere veya endişeye delalet eder.

Rüyada Resul-i Ekrem efendimizi ziyaret ettiğini görmek; rüya sahbinin iyi ameller işleyerek Allah’a yakın olmasına, korku ve sıkıntıdan emin olmasına,halkın büyüklerine yaklaşmasına ve şanının yüceliğine delalet eder.
Rüyada Mescid-i Aksa’yı ziyaret ettiğini görmek, rüyayı görenin ilme sırlara vakıf olmasına, bereket ve fazilet sahibi olmasına işarettir.

Rüyada Kabe’yi ziyaret ettiğini görmek; hacca gitmeye, duaların kabulüne, güzel ameller işlemeye, dinde salaha işaret eder.

Seyid Süleyman rüya tabirine göre Ziyaret

Hususi günlerde kabir ziyareti, ibadet veya adeti üzere gezmeye çıkmak şunlarla tabir olunur. Düğün, sünnet düğünü, emir, sefer, gaza ve cihad.
Böyle bir mevsim için bir cemaatle beraber çıktığını gören, üzüntüden kurtulur. Harpte ise, zafer nasip olur. Bir rivayete göre mevsimden mevsime çıkmak; esaretten kurtulmaktır.
Kirmani’ye göre bu rüya ferah, sevinç, hayır, rahat ve gönül huzuru ile yorumlanır..

Rüyada özel günlerde gezmeye çıktığını, bir ziyaret gerçekleştirdiğini görmek, sevinç ve mutluluğa, iç huzuruna, hayır ve esenliğe veya nişan, düğün ve sünnet merasimlerine katılmaya, yolculuğa çıkmaya işarettir.

Rüyada halkla beraber dışarı çıktığını ve bir ziyaret gerçekleştirildiğini görmek, üzüntüden kurtulmaya, savaşa iştirak etmeye, savaşta ise zafer kazanmaya işarettir.

Peygamberimiz Hz. Muhammed’i (s.a.v) ziyaret ettiğini görmek, onun yolunda olmaya, Kur’an ve Sünnet’i (Peygamberimiz’in uygulamalarını) kendine rehber edinmeye, salih ameller işlemeye, şan ve şeref bulmaya, din büyüklerini, âlimleri sevmeye, mürşid olan zatlara uymaya, halkın büyüklerine yaklaşmaya, Ehl-i beyt’i sevmeye, korkulardan emin olmaya, kıyamet günü şefaate nail olmaya işarettir.

Rüyada mübarek yerleri ziyaret ettiğini görmek, hayır, menfaat ve berekete işarettir.

Dostları ziyaret etmek, sevgi ve sadakate, vefaya, hayırlı bir fıtrat (yaratılış) üzere olmaya işarettir.

Rüyada hısım ve akrabayı ziyaret ettiğini görmek, uzun ömre ve bol rızka işaret eder.

Rüyada hasta ziyaretinde bulunduğunu görmek, terkedilmiş bir sünneti ihya ederek (canlandırarak) büyük sevap kazanmaya, hayır ve ikramda bulunmaya, gönül almaya ve kimsesizleri sevindirmeye işarettir.

Rüyada bir arkadaşının kendini ziyaret ettiğini görmek, sevince işarettir.

Rüyada kim veya neresi ziyaret edildiyse, ayrıca o maddeye bakılmalıdır (Tamamlayıcı yorum için Ayrıca bakınız: Akraba ziyareti, Kabr-i saadet, Mezar ziyareti, Türbe vb.).

Rüyanız hayrolsun!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku