Rüyada Zıt Şeyler Görmek

0

Zıtlık, varlığın devamı için zorunlu olan durumlara delalet eder: Artı (+) kutup eksi (-) kutbu tamamlar; soğuğun karşısında sıcak, iyinin karşısında kötü, imanın karşısında küfür vardır.

İnsan, olumlu olandan tarafa tavır koymakla mükelleftir.Zıtlık, varlığın devamı için zorunlu olan durumlara delalet eder: Artı Sağ olan birinin kendini ölmüş görmesi hayatta elde edeceği nasibine; ölünün rüyada sağ görülmesi, onun ahiretteki nasibine delalet eder; çünkü zıt şeyler, birbirinin fonksiyonunu (güzelliğini) ortaya koyarlar.

Sağ olan bir kimsenin rüyada ölmüş olduğunu görmek, dünyada bir çok nimete erişeceğine delalet eder. Ölü olan bir kimseyi de rüyada sağmış gibi görmek, o ölünün ahirette iyi bir mevkii olduğuna işarettir. Rüyada görülen bütün zıt şeyler daima aksi ile tabir olunurlar.

Rüyada genç olduğu halde ihtiyarlamış bir halde bulunduğunu görmek, rüya sahibinin büyük bir üzüntüye gireceğine bir yakınının ölüm haberini alacağına işaret eder.

Kendisini, genç ve dinç veya orta yaşlı ve kuvvetli olduğu halde, rüyada çok ihtiyar görmek, dinde iyileşmeye, kadrinin artmasına, şerefinin fazlalaşacağına, ihtiyar olduğu halde rüyada kendisini genç görmek bu rüyanın aksine yorumlanır.

Rüyada birbirine zıt olan şeyleri bir arada görmek, hayatın normal akışı içinde zorunlu olan ve birbirini tamamlayan şeylere, duygu ve dü¬şünce birliğine işarettir.

Birbirine zıt olan şeylerin uyum içinde olduğunu görmek, çıkarları, düşünceleri ve inançları farklı olan kimselerin şu veya bu sebeple birbir¬lerine yaklaşmasına, toplumun huzur içinde olmasına işarettir.

Yapısı itibariyle yan yana olması mümkün olmayan nesnelerle duy¬gu ve düşünceleri birbirine taban tabana zıt olan kimseleri bir arada görmek, şaşırtıcı bir durumun ortaya çıkmasına işarettir.

Rüyanız hayrolsun!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku