Rüyada Zührüf Suresi Görmek

0

Zührüf suresini rüyasında görüp okuyan veya okunduğunu dinleyen kimsenin kısmeti ve rızkı az olur. Doğru sözlüdür, çok güzel ve yarar sağlayan işler yapar, Halka fenalıktan çekinir. Allah’tan (C.C) çok korkar, ömrünün sonuna kadar ibadet etmekten ve doğru yoldan ayrılmaz. Bir başka rivayete göre de: Rüyada bu sureyi veya ondan bir parçayı okuduğunu görmek; kıyamet günü korkudan emin olmaya, ahiret hayatının selamette olmasına işarettir.

Zührüf suresini okuduğunu gören kimsenin dünyada nasibi az, ama ahirette nasibi çok kimsedir. Bu kimse, Allah Teala’nın müjdeli kullarından olur, her türlü kötülükten ve günahtan sakınır.

Seyid Süleyman rüya tabirine göre Zührüf suresi görmek; Ibn-i Sirin (R.A.) diyor ki: Zührüf Suresini rüyasında kısmen veya tamamen okuyan yahut okunduğunu gören, namazına devam eder. Orucunu tutar. Îtikatlı, Ilahi emirlere bağlı bir müslüman olur.

Kirmani diyor ki: Alçak gönüllü olup, huşu içinde bulunur. Allahdan (C.C) korkan bir mü’min olur.

Cafer-i Sadık buyuruyor ki: Özü sözü doğru olur. Güzel işler yapar. Halka fenalık etmekten çekinir.

Abdulgani’en Nablusi şöyle diyor: Lisanı sadık, kısmeti az olur. Ahirette Allah (C.C.) yanında muhterem olur.

Rüyasında bu sureyi okuduğunu veya kendi üzerine okunduğunu görmesi; ALLAH’u Teala’nın “- Ey benim ayetlerime iman edip de müslüman olan kullarım! Bugün size hiçbir korku yoktur, siz mahzun da olmayacaksınız!” buyurduğunu müjdelenmiş kullardan olacağına delalet eder.

Rüyanız hayrolsun!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku