Rüyada Abdest Bozduğunu Görmek

0

Rüyada küçük abdest bozmak, yoksul için zenginliğe, esir için azad olmaya, yolcu için memleketine dönmeye delalet eder. Uygun bir yere yahut tuvalete bevletmek sıkıntıdan kurtulmaya, insanların görebileceği herhangi bir yere bevletmek kişiyi sıkıntıya sokacak bir şey yapmaya, sidiğin bir kısmını işeyip bir kısmını tutmak mevcut sıkıntının gitmesiyle birlikte malının bir kısmını kaybetmeye, bilinmeyen bir yerde küçük abdest bozmak meçhul bir kadınla evlenmeye, sidiği sıkışıp da su dökecek yer bulamamak bir şeygizlemek istediği halde uygun bir yer bulamamaya, bevlini kolaylıkla yaptığını görmek rızkın kolay teminine, zorlanarak işediğini görmek geçim hususunda zorluklarla karşılaşmaya, gömleğine bevlettiğini görmek evli için çocuğa, bekar için evlenmeye, leğen, testi, şişe ve benzeri kaplar içine yahut bir kuyuya işemek bir kadınla nikahlanmaya, büyük abdest ihtiyacını gidermek mal ile yorulur. Tuvalette büyük abdest bozmak malını sarf etmeye, herhangi bir kap yahut elbise üzerine bunu yapmak kadın yüzünden sıkıntıya düşmeye, dere kenarı yahut vadide büyük abdest bozmak haksız yere töhmet altında tutulmaya, bir yere necaset yapıp üzerini toprakla örtmek malını defnetmeye, yatağına büyük abdestini yapmak uzun sürecek bir hastalığa yakalanmaya delalet eder. ( Ayrıca bakınız Tuvalet, Necaset, Sidik.)

Küçük abdestini bozduğunu görmek, sıkıntıdan kurtulmaya, büyük abdestini yaptığını görmek borçtan, hasta ise hastalıktan kurtulmaya işarettir. Abdestini abdesthanede değil de açık ve herkesin göreceği bir yerde yaptığını görmek, hakkında bazı dedikoduların yapıldığına, abdestini evinin odasında bozduğunu görmek, düşmanlarının olduğuna delalet eder. Bir başka rivayete göre de; Küçük abdest yaptığını gören kimsenin üzüntüsü gider. Mal sahibi ise malın zekatını verir. Rüyada kendisine abdestsizlik hali vuku bulsa sıkıntı ve ihtiyacının çok olduğunu görse, eğer yolcu ise yola çıkmasın. Çünkü yolu kesilir. Kendisinden kuru bir şey çıkmasıyla abdestinin bozulduğunu görürse, afiyet için malını sarf ve infak eder. Eğer abdestini bozan şey akıcı ise malının hepsini harcar ve infak eder. Eğer, abdest yeri abdesthane gibi bilinen bir yer ise ihtiyacı için sarf edeceği şeyin meşru ve maruf olmasına delalet eder. Abdest yaptığı yer, meçhul ise, bilmediği yere malını harcar ve bundan bir sevap alamaz ve kendisine de şükür ve medh edilmez. Bunların hepsi kendi isteği ile meydana gelir. Bir yere abdest edip toprakla üstünü örttüğünü gören kimse, bir malı yere gömer.

Rüyanız hayrolsun!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku