Rüyada Üflemek Görmek

0

Rüyada ateşe üflemek fitneye; bir şeyi pişirmek için ateşe üflemek rızık için gayret sarf etmeye, çıkar amacıyla bir şeyi tahrik etmeye; yere üflemek sır keşfetmeye yahut sır saklayan kimseye sır söylemeye, kadının fercine üflemek onun hamile kalmasına, bazen üzüntü ve keder delalet eder.

Rüyada ateş gibi şeyleri üflemek zarardır. Okuyup, üflemek ise kişinin dertlerini geride bırakıp, huzura kavuşacağına işarettir.

Rüyada bir ateşi yanması için üflediğinizi görmek, bir işe yatırım yapacağınıza; bir lambayı söndürmek için üflediğinizi görmek, bir kimsenin size karşı yaptığı kötü bir muameleden dolayı ona kızdığınıza ve sinirlendiğinize delalet eder. Bir yakıninızın vücudunda bulunan bir yarasının acısını dindirmek için üflediğinizi görmek, o kimseye karşı bir kin duyduğunuza; yemek pişirmek için yanan ateşi üflediğinizi veya bir sobanın yanması için üflediğinizi görmek, aileniz tarafından istemediğiniz bir iş yapıldığı için onlara karşı olan hiddetinize işarettir.

İbni Şirine göre; üflemek, evlada tabir olunur. Bir kadının ateşe üflemesi kız çocuğu doğuracağına; bir erkeğin eşinin gözündeki bir çöpü çıkarmak için gözüne üflediğini görmek, eşinin bir oğlan çocuğu doğuracağına işarettir.

Bir başka rivayete göre de: rüyada ateşe üflemek, fitneye işarettir. Yere üflemek, sırları keşfetmeye ve sır saklamayan kimseye sır söylemeye işarettir. Et v.s. gibi şeyleri pişirmek için üflemek, menfaat kastıyla bir şeyi tahrik etmeye işarettir. Rüyada üflemek, pişirmek için değilse üzüntü ve kedere işarettir. Sura üflenmesi, salih kimselerin kurtuluşuna, onu işitmek de muzdarip edecek haberleri işitmeye işarettir.

Rüyada ateş yakmak için üflediğinizi görmek; karlı bir işe başlayacağınıza, rüyada yanan bir mumu vs. söndürdüğünü görmek; kendi hatanızdan dolayı çok büyük bir sıkıntıya düşeceğinize, birisinin yüzüne üflemek; üflediğiniz kişiyi bir işten dolayı aldatacağınıza, ellerini üfleyerek ısıtmaya çalışmak; vaktinizi boş ve faydasız işlerle geçireceğinize, birinin yüzüne üflediğini görmek; üfleyen kişiye dikkat etmek gerektiğine, bir kadının cinsel organına üflediğini görmek; bu kadınla bir ilişki yaşanacağına ve kadının hamile kalacağına işarettir.

Kıyamet ve Diriliş Surunün üfürülmesi için Ayrıca Bakınız; İsrafil (A.S.).

Rüyanız hayrolsun!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku