Rüyada Vezne Görmek

0

Vezne görmek, parayı çok sevmeye rağmen onu elinde tutamamaya, borç veya ceza ödemeye işarettir. Bazen rüyada vezne görmek, ihti¬yaçların giderilmesine işaret eder. Vezneci görmek, zengin kapısında yoksulluk çeken kimseye işarettir.

Rüyada veznedar olduğunu görmek, hem maddi hem manevi sıkıntıya işarettir. Ömür boyunca para sıkıntısı çekeceğinize işarettir.

Vezneden para almak yapılan iyiliğin karşılıksız kalmayacağına işarettir. Vezneye para yatırmak ise sıkıntıların geride kalacağına işaret eder.

Rüyada bir vezneye para yatırdığınızı görmek, veya vezneden para almak, ömrünüzün bolluk içinde geçeceğine, işlerinizin düzenli olarak devam edeceğine delalet eder.
Bir başka rivayete görede: Rüyada vezne görmek, parayı çok sevmeye fakat onu tutamayan kimseye işarettir.

Rüyada bir vezne sırasında beklediğinizi görmek; haberle, vasıtayı beklemek çaresizlik ve şaşkınlıkla, bir olay ya da gelişme beklemek ahmaklık ya da gafletle tabir edilir. Beklemek ilim ehli için ziyade ilme ve işlerin kemal bulmasına delalet eder. Kendinizi sırada beklerken görmek, bilimde ilerlemeye veya dini inançlarınızın azalacağına işarettir. Sırada beklerken sıkılan, telaşlanan kimse bir sevinç yapacaktır. Bekleyen ve sabreden kimse, umduğundan daha mutlu olacaktır.

Nablusi demiştir ki: “Rüyada beklemek, müctehidler için ilme, bazan da dindeki bozukluğa alamettir.
Rüyada iyi bir haberi beklediğini görmek, hayra, kötü haber de şerre işarettir.

Rüyanız hayrolsun!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku