Rüyada Yakup (A.S.) Görmek

0

Rüyada Yakup (A.S.) görmek; Rızka, nimete, eş ve çocuklara, onu görmek, bir çocuğundan dolayı bir süre üzüntü çekmeye, rüya tabircisine, çok mala, yolculuğa, yitiğin bulunmasına, piyasanın pahalılaşmasına delalet eder.

Rüyada Yakup (A.S.)’i gören kimse, rızık, kuvvet, zahiri nimet, zevce, yardımcı ve evlat ile rızıklanır. Çocuklarından birisi tarafından kendisine üzüntü ve keder gelir, Bilahare o üzüntü ve keder ondan giderek sevince erer. Rüyada Yakup (A.S.)’i gören kimse, ibadet ederek Allah (C.C.)’a yaklaşır. Fakirlere tasadduk eder. Ona sıkıntı ve keder erişir. Arkadaş ve dostları onun için mahzun olurlar. Bazen de o kimsenin gözleri kör olur, sonra Allah (C.C.) onun gözlerine şifa bahseder. Rüya sahibinin kaybolmuş oğlu varsa salimen onun yanma döner. Kaybı varsa Allah (C.C.) onları onun yanında bir araya getirir. Bazen de Yakup (A.S.)’i gören kimse, hastalık ve çocuğundan dolayı bir belaya düşer. Ancak onun akıbeti inşallah iyi olur. Rüyada Yakup (A.S.)’i görmek üzüntüye çoluk çocuğunu ve çok sevdiği kimselerini kaybetmesine işarettir. Yakup (A.S.)’i görmek bazen de, kendisine mal ve çocuğu hususunda hile yapacak bir kimseye işarettir.Yakup (A.S.)’i görmek rüya tabircisine, çok mala, yolculuğa, piyasanın pahalı olmasına, kaybolmuş bir şeyin bulunmasına, mevcut olan bir şeyin kaybolmasına, ailesi hakkında güzel bir akıbete, mal ve çocuğa işarettir.

Rüyada Yakup (A.S.)’ı görmek, rızka, kuvvete, nimete, zevceye, yardımcıya ve çok oğula delâlet eder. Yakup Nebiyi, Yusuf un derdiyle ağlar görmek, üzüntü ve keder ise de, sonunda sürür ve feraha ermeye işarettir. Yine o Hak elçisini görmek, çok ibadet ederek Allah’ın rızasına ermeye, gönül mahzunluğuna, Rabbi kerimine teslimiyete ve fakirlere infak etmeye delâlet eder. Bazı kere de Hazret-i Yakup’u görmek, Yusuf misali güzel ve nazlı bir evlattan ayrı düşmeye ve gözyaşı dökmeye, sonra ona kavuşup vuslatla rızıklanmaya ve sevinmeye delâlet eder.

Bir kimsenin Yakup (A.S.)’ı görmesi, çok mala, yolculuğa piyasanın pahalı olmasına, kaybolmuş bir şeyin tekrar bulunmasına, ailesi hakkında güzel bir akıbete, mal ve evlada delâlet eder. Yusuf (a.s) ‘in meşhur kıssasına binaen, Rüyada Yakup (A.S.)’ı görmek, üzüntüye, çoluk çocuğunu ve çok sevdiği kimselerini kaybetmeye ve fakat sonunda devlete ermeye delâlet eder. Çocuğu veya herhangi bir şeyi kaybolmuş kimsenin rüyada Yakup (A.S.)’ı görmesi, çocuğunun ve kaybolmuş şeyinin bulunmasına delâlet eder.

Rüyada Yakup (A.S.)’ı gören çocukları tarafından bir üzüntüye uğrar fakat daha sonra bu üzüntü yerini sonsuz mutluluğa ve sevince bırakır. Uzun zamandır haber alamadığı bir kimse varsa onunla karşılaşır ya da ondan hayırlı haberler alır.
Rüyada Yakup (A.S.)’ı görmek rızkın genişlemesine, dini bütün bir eşle evlenmeye, hayırlı evlada, sıkıntılardan, kederlerden kurtulmaya işaret eder.

Rızka, nimete, eş ve çocuklara, Onu görmek, bir çocuğundan dolayı bir süre üzüntü çekmeye, rüya tabircisine, çok mala, yolculuğa, yitiğin bulunmasına, piyasanın pahalılaşmasına delalet eder.

Rüyanız hayrolsun!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku