Rüyada Yasemin Görmek

0

Rüyada yasemin görmek çeşitli şekilde tabir olunur: Bazıları sevinç ve ferahlığa, bazıları da hüzün ve kedere işarettir, demişlerdir. İbn-i Şirin’e göre; mevsiminde ağacı üzerinde yasemin görmek bir erkek çocuğunun olacağına delalet eder. Ağacından toplanmış yasemin görmek sıkıntıdır. Birine bir demet yasemin verdiğini gören, o kimse ile aralarında tartışma çıkarak birbirlerinden ayrılırlar. İsmail El-Es’as’a göre; rengi sarı olmadığı halde yasemin görmek fena değildir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada yasemin bulan kimse, sevinç, rahatlık ve hayra nail olur. Yasemin görmek, alimlere işarettir. Yasemin görmek, üzüntü, keder ve sıkıntılardan kurtulmaya; bekar için, evlenmeye de işarettir. Yaseminin açılmışı bekar kızlarla evlenmeye işarettir. Soğuktan şikayetçi olan kimse, rüyada kendisiyle beraber yasemin bulunduğunu görse, şikayeti gider.

Refah içinde olunacağına ve büyük sevinçler yaşanacağının habercisidir. Temiz aşk, derin duygular, mutluluktur.

Kişinin rüyada yasemin görmesi, sevinç, rahatlık ve hayra delâlet eder.

Yasemin görmek, âlimler ile de tabir olunur.

İbn-i Şîrîn hazretleri demiştir ki: Zevcesi hamile olan birinin rüyada ağacı üzerinde yasemin görmesi, doğacak çocuğun erkek olacağına delâlet eder.

Bekâr bir kimsenin rüyada açılmış yaseminler görmesi, bekâr ve hasnâ bir kızla evlenmeye delâlet eder. Rüyada açılmış yaseminler topladığını görmek, mal ve menfaate, hayır ve rahata delâlet eder.

Nablusî demiştir ki: Rüyada Yasemin görmek, âlimlere delâlet eder.

Bundan dolayı bir kimse rüyada melekler gökten inerek bir şehirden yasemin topladıktan sonra gittiklerini görse, o şehrin alimlerinin gitmesine delâlet eder.

Yasemini ağacının dalında kokladığını görmek, bakire bir kızla evlenmeye işarettir.

Rüyada yasemin çiçeği görmek evlilik amacıyla iki insan arasında derin muhabbet oluşacağına, muradınıza ereceğinize, sevinç ve ferahlığa, sıkıntılardan kurtulmaya, erkek evlada işaret eder.

İbn-i Şirin: Yasemin; zengin ve kötü huylu kadına…

Beyaz yasemin görmek; akıbeti iyi olan kadına…

Mevsiminde yasemin görmek; talihli çocuğa…

Dalından yasemin koparmak; üzüntüye…

Tanıdık birinin size yasemin verdiğini görmek; o kimseyle ayrılacağınıza işarettir.

Sevince, rahatlık ve diğer hayırlı şeylere, bilgin kimselere; bekar için evlenmeye, diğerleri için üzüntü, keder ve sıkıntılardan kurtulmaya, Açılmış yasemin bakire kızlarla evlenmeye delalet eder. Temiz aşk, derin duygular, mutluluktur. Rüyada yasemin görmenin tabirinde çeşitli yorumlar vardır.

Bazıları sevinç ve ferahlığa, bazıları da hüzün ve kedere işarettir, demişlerdir.

İbn-i Şirin’e göre; mevsiminde ağacı üzerinde yasemin görmek bir erkek çocuğunun olacağına delalet eder. Ağacından toplanmış yasemin görmek sıkıntıdır. Birine bir demet yasemin verdiğini gören, o kimse ile aralarında tartışma çıkarak birbirlerinden ayrılırlar.

İsmail El-Es’as’a göre; rengi sarı olmadığı halde yasemin görmek fena değildir.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada yasemin bulan kimse, sevinç, rahatlık ve hayra nail olur.

Soğuktan şikayetçi olan kimse, rüyada kendisiyle beraber yasemin bulunduğunu görse, şikayeti gider. Refah içinde olunacağına ve büyük sevinçler yaşanacağının habercisidir. Çabuk geçecek bir sevince de işarettir.

Rüyanız hayrolsun!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku