Rüyada Yaygı Görmek

0

Rüyada sergi görmek, rahatlık, izzet, şeref ve yükseklik ile tâbir olunur. Özellikle sergiye malik olup üzerine oturursa, daha da hayırlıdır.

Rüyada döşek veya benzer bir şey üzerinde oturduğunu görmek, arazi satın almaya işarettir.

Rüya sahibi harpte ve gurbette ise selamete kavuşur.

Rüyada kendi yatıp kalktığı döşeğin toplanıp dürüldüğünü görmek, rüya sahibinin hükmünün geçersizliğine veya dünyanın kendisinden yüz çevirdiğine delâlet eder.

Bir adamın rüyada döşeğinin yüzünün inceldiğini görmesi, ecelin yaklaşmasına ve bedenine arız olacak zayıflığa delâlet eder.

Rüyada sergi görmek, esnaf, fakih ve imam için kendilerini fakirlikten ve zaruretten emin kılacak, şiddet ve korkulardan koruyacak sanata delâlet eder.

Bazı kere de rüyada döşek görmek, rüya sahibinin hayatını tesis ettiği ve orada emirlerini ve hükümlerini icra eylediği mülke delâlet eder.

Rüyada ince ve yırtık bir döşek görmek, az bir ömürle beraber dünyaya delâlet eder.

Rüyada döşeğini dürülmüş olduğu halde omuzu üzerinde görmek, bulunduğu yerden bilinmeyen bir yere göç etmeye ve kendi mülkünden çıkmaya işarettir.

Bazen da döşek görmek, hakimler ve reislerle ve ona ayak basan herkes ile toplanıp sohbet etmeye alamettir.

Rüyada parça parça kesilmiş döşek görmek, üzüntü, keder ve sıkıntıya delâlet eder.

Rüyada sergi görmek elbiseye işaret eder.

Bu rüya rahatlık, izzet ve yükselmeye de yorumlanır.

İşlerinizde başarılı olacaksınız, kazandığınız parayla mülk alacaksınız demektir.

İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada yeni ve büyük sergi görmenin altı tabiri vardır:
1-İzzet ve makam
2-Büyüklük
3-Derece
4-Mal
5-Uzun ömür
6-Saygınlık ve övgü
Müellif: Sergi, daimi mutluluğa…

Sergi serip üzerinde oturmak; rızkınızın bollaşacağına ve ömrünüzün uzayacağına işarettir.

Cabir Mağribi: Yeni, temiz, geniş ve büyük bir sergiye sahip olmak veya serili olarak görmek; mal ve nimetin bollaşacağına…

Kendinize ait bir sergiyi satmak veya başkasına hibe etmek; malınızın azalacağına…

Serginizin yandığını görmek; rızkınızın azalacağına ve durumunuzun kötüleşeceğine işarettir.

Bilgi ve beceri ürünü olan işleri insanların beğenisine sunmaya, medeni cesarete ve şöhret bulmaya delalet eder.

Rüyada yaygı görmek; işlerinizde başarılı olacaksınız, kazandığınız parayla mülk alacaksınız demektir. Kişinin hayatındaki değişikliklere işaret eder.

Sergilenen şeylere göre de yorumlanır. Rüyada bir sergiyi gezdiğinizi görmek, bir iş seyahati için kısa bir yolculuk yapacağınıza, sonunda elinize küçük miktarda para geçeceğine işarettir.

Bir başka rivayete göre de: Sergi ve ona sahip olmak, rahatlık, izzet ve yüksekliktir. Döşek ve ona alt olan yastık ve çarşaf gibi şeyler ev sahibinin alet ve edevatıdır. Döşek veya döşeğe benzer bir şey üzerinde oturduğunu gören kimse bir arazi satın alır. Rüyayı gören harpte ise selamete kavuşur. Döşek, sahibinin, yani kendisi için döşenilen kimsenin dünyası ve mülküdür. Bir kimse, döşeğini düşürmüş görse dünya o kimseden uzaklaşır. Eğer görülen döşek yeni, geniş, sanatlı ve sağlam olursa, rüya sahibi için uzun ömre, dünyaca genişliğe, yeni bir devlete, nimetin devamına, emir ve hükmünde kuvvete nail olmasına işarettir.

Rüyada görülen döşek, ince ve yırtıksa az bir ömürle yine dünyaya işarettir.

Bir kimse döşeğini dürülmüş olduğu halde omuzu üzerinde görse o kimse bulunduğu yerden bilinmeyen bir yere göç eder. Döşeğin kendisi için açılıp serildiğini görse, rızkı geniş olur, fakirlik ve geçim sıkıntısından kurtulur.

Döşek, hakimler ve reislerle ve ona ayak basan herkes ile toplanıp sohbet etmeye işarettir. Bir kimsenin, rüyasında döşeğinin toplanması, hükmünün geçersizliğine yahut dünyasının kendisine yüz çevirdiğine işarettir. Bir kimseden rüyada döşeği açılırsa veya yansa, o kimse ölür. Döşeğinin yüzü incelse eceli yaklaşır ve vücuduna zayıflık ariz olur. Parça parça kesilmiş döşek, üzüntü ve kederdir. Döşek, nefsini meth ve tezkiye eden batıl ve yalanı çok olan erkektir.

Kış gününde görülen serginin tabiri yaz gününde görülen serginin tabirinden daha güzeldir. Sergi görmek, komşulara da delalet eder. Bir kimse rüyada sergiyi sırtına aldığını görse veya sergiye büründüğünü görse fakirleşmesine ve başkalarına ihtiyacını arz etmesine işarettir.

Sergi görmek, esnaf, fakih ve imam için kendilerini fakirlik ve zaruretten emin kılacak, şiddet ve korkulardan koruyacak bir sanattır. Sergisinde kir olduğunu gören kimsenin geçimi kötü ve şöhreti noksanlaşır.

Yere serilen şeyler için Ayrıca Bakınız; Sergi, Döşek, Döşeme.

Rüyanız hayrolsun!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku