Rüyada Yazıcı Görmek

0

Rüyada yazıcı görmek, hilekarlıkla yorumlanır. Rüyasında bilgili bir kişinin kendisini cahil biri olarak görmesi, hilekar ve dini inancının zayıf olduğuna; cahil bir kimsenin kendisini bilgili bir yazıcı olduğunu görmesi, düşmanlarının kendisine karşı tertiplediği bir hileyi anlayarak, ona karşı tedbir aldığına delalet eder. Rüyada yazısının çok çirkin olduğunu görmek, işlediği bir günahtan Ötürü tövbe etmesine; cahil olduğu halde yazısının çok güzel olduğunu görmek, ibadetinin Allah (C.C) katında makbul olduğuna delalet eder. Rüyasında büyük bir devlet adamına yazıcılık ettiğini görmesi; büyük bir ihsana erişeceğine; kendisinin büyük adam tarafından ödüllendiğini görmek, bulunduğu işte kazancının artacağına işarettir.

İbn-i Şirine göre; yazıcı hileci bir erkek olarak tabir olunur. Rüyasında halka mahsus yazıcı olduğunu gören, halkın malını hile ile dinden alır. Hükümete veya büyük bir kişiye yazıcı olduğunu görmek, başkalarından menfaat beklediğine delalet eder.

Bir başka rivayete göre de; rüyada yazıcı görmek, hilekar bir kimseye işarettir. Yazıcı olan bir kimse rüyada kendisinin cahil olduğunu görse, o kimsenin hilesi veya aklı ya da dini gider yahut fakir olur. Cahil bir kimse, rüyada yazıcı olduğunu görse, tedbirli veya kendisine hile yapmak isteyen bir kimsenin hilesini yenmeye muvaffak olur. yazıcı olan bir kimse rüyada yazısının çirkin olduğunu görse, tövbe eder. Halka hile yapmaktan vazgeçen bir kişi kendisinin yazıcı olduğunu görse, o kişinin birisinin yaptığı bir işinden dolayı yakında itham edilmesine, bundan dolayı zahmete düşmesine ve ondan bir fayda görmemesine işarettir. Bu rüya hastalar hakkında ölüme işarettir. Bazen yazıcı görmek, çiftçiye işarettir. Rüyada yazıcıları görmek veya onların şekil ve sıfatlarına girmek, kadir ve şanının yüce ve halinin iyi olmasına işarettir. Sır yazıcılarını görmek, gelen haberlere, fazlalığa ve noksanlığa, ısrara ve gizli sırlara vakfı ve muttali olmaya işarettir. Yol üzerindeki arzuhalciyi görmek, polise ve kan alıcıya işarettir. Rüyada Kiramen Katibin meleklerini görmek, eğer rüya sahibi müttaki bir kimse ise, müjdeye ve onun dünya ve ahiret isterinin kolaylığına ve kendisinin cennet ehlinden olmasına işarettir. Eğer rüya sahibi müttaki değilse; bütün kötülüklerden sakınsın.

Rüyada yazıcı görmek iyiliğe ve feraha işarettir. İyi bir rüya olarak yorumlanır.

Rüyada yazıcı görmek, güzel haberlere, defter tutan kimselere, iyiyi kötüyü birbirinden ayırt eden akıllı bir zata delâlet eder.

Rüyanız hayrolsun!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku