Rüyada Yazıcı Melekler Görmek

0

Rüyada insanın amellerini yazan kiramen katibin meleklerini görmek, korkudan emin olmaya, sevince; dünya ve âhiret selâmetine delâlet eder.

İnsanın amellerini kaydeden melekleri görmek güvenilir kimselere ve tanınmış bilginlere, Hafaza meleklerini görmek iyi iş yapanlar için müjde, kendini dünyaya kaptıran ve ahireti unutmuş kimseler için ihtara delalet eder.

İmam Nablusi (R.A) demiştir ki: Rüyada Kiramen Katibin meleklerini görmek; eğer rüya sahibi takva ehli ve muttaki bir kimse ise, müjdeye ve onun dünya ve ahiret işlerinin kolaylığına, kendisinin cennetliklerden olmasına delalet eder. Eğer rüyayı gören kişi muttaki değilse, “(Allah indinde) çok şerefli yazıcılar vardır. (İnfitar 11) mealindeki ayet-i kerimenin işaretince bütün kötülüklerden sakınsın.” Rüyada nesir yazı katiplerini görmek, izzete, yüceliğe, şan ve şerefe, ihtiyaçlarını görmeye, anlayışa, güzel konuşmaya, rızka, menfaate, zevcelere, ana-babaya ve hizmetçilere malik olmaya delalet eder. Rüyada yol üzerinde yazı ve arzuhal yazan kimseleri görmek, polise ve kan alıcıya işarettir. Rüyada kendisini devlet dairelerinde katip olmuş görmek, menfaate, rızka ve bir yerden gelecek olan mala delalet eder. Bazı kere de rüyada katip görmek, ziraatçilikle uğraşan kişilere delalet eder. Sır katiplerini görmek ise; gelen haberlere, fazlalığa ve noksanlığa, ısrara ve gizli sırlara vakıf ve muttali olmaya delalet eder.

Ayrıca Bakınız; Kiramen Katibin.

Rüyanız hayrolsun!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku