Rüyada Yelken Görmek

0

Rüyada yelken görmek; korkulardan emin olmaya, kuvvete ve insanlar arasındaki mevkisinin yüce olmasına delalet eder. Rüyada yelkenleri tamir edip dikmek; bozulan işlerinizi düzeltmeye delalettir. Rüyada yelkenlerin paramparça olması; gelecek hastalık veya musibet yüzünden harcanacak paraya delalet eder. Rüyada yelkenleri topladığınızı görmeniz fena şöhrete delalet eder.

Rüyada gemi yelkeni görmek saltanata, izzet ve şerefe, yelken yapımcısını görmek rızık talebine, nikah için hazırlanmaya delalet eder.

Rüyada yelken açıp, denizlerde dolaştığınızı gördüyseniz, hayatta büyük başarı elde edeceğiniz ve çok mutlu olacağınız anlamına gelir. Kişinin umutlarının ve hayallerinin gerçekleşeceğini işaret eder.

Rüyada yelkenli bir kotrayı kullandığını veya yelkenli bir geminin içinde bulunduğunu görmek, bir devlet dairesinde bir işi bulunduğuna işarettir. Yelkenlerin şiştiğini görmek, o işin iyi bir şekilde sonuçlanacağını, pörsük olması, kötü şekilde sonuçlanacağını gösterir. Bir yelkenli gemiyi kullandığını görmek, tüccar ise işlerinin yolunda olduğuna ve kazancının artacağına delalet eder.

Rüyada yelken açmış gemi görmek; şöhrettir. Yelken açıp yüzdüğünü görmek; halk arasında iyilikle anılacağınıza delalet eder.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen yelken, saltanattır. Rüyada kendisi için yelken yapıldığını gören kimse, saltanat, izzet ve şerefe erişir. Rüyada yelken satıcısını görmek yolculuklara ve rızık talep etmeye veya nikah için hazırlanmaya işarettir.

Kirmani demiştir ki: Bir kimsenin rüyada yelken açtığını görmesi, günahlardan tevbe etmeye ve kurtuluşa delâlet eder. Rüyada denizde bir geminin yelkenlerini açılmış görmek, güzel isimle anılmaya, sena edilmeye ve hayra işarettir. Yine bir kimsenin rüyada yelken görmesi, saltanata ve kuvvete delâlet eder. Rüyada kendisi için yelken açtığını görmek, devlete, izzete, şerefe ve’ nimete delâlet eder.

Rüyanız hayrolsun!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku