Rüyada Yemek Daveti Görmek

0

Bir kimsenin rüyada yemek daveti verdiğini görmesi, hayır ve nimetin üzerinde toplanmasına delâlet eder. Rüyada bazı kimseleri toplayıp onlara yemek verdiğini ve boşa giden şeyler yedirdiğini görmek, o kişiler üzerine reis olmaya delâlet eder.

Kirmani demiştir ki: Rüyada yemek daveti sofrasından bir şey yediğini görmek, hayır ve rızka delâlet eder. Bekâr bir adamın rüyada kurulmuş sofradan yemek yediğini ve su içtiğini görmesi, iyi ve şerefli bir hanımla evlenmeye delâlet eder.

Denilmiştir ki: Bir kimsenin rüyada yemek daveti vermesi, kaybolan bir zatın gelmesine işarettir. Rüyada sofranın üzerinde birçok yemekler olduğunu ve kendisinin de sedirde
oturduğunu görmek, izzet, şeref, velayet, ferah, velime, müjde ve menfaate delâlet eder.
Rüyada sofrayı kurduğunu görmek, uzun ömre; kurulmuş sofrayı toplamak da ölüme delâlet eder.

Rüyada ziyafet verdiğini görmek, hayır işlemeye, hayırlı bir iş için bir araya gelmeye, mutluluğa, huzura, izzet ve şerefe, müjdeli habere, insanlara hayrı ve iyiliği dokunun kimseye işaret eder. Bu rüyalar daima hayra yorulur. Rüyada yemek daveti vermek iyilik yapmak demektir. Ziyafet sofrası görmek hayatının sonuna kadar para derdi çekmemek demektir.
Bir yemek sofrasına oturmak istediği makama yükselir anlamındadır.

Rüyada yemek davetine gittiğinizi görmeniz; herkesin doyasıya yediğini görmek, o topluluğa başkan olmaya, Ziyafet bazen kaybolan kimsenin gelmesine delalet eder. Rüyada yemek daveti vermek hayır üzerine toplantıya işarettir. Ziyafet sofrası görmek hayatının sonuna kadar para derdi çekmemek demektir. Bir ziyafet sofrasına oturmak istediği makama yükselir anlamındadır.

Rüyada yemek davetine katıldığınızı görmek; Büyük bolluğa ve huzura işarettir.
Kişinin ömrü boyunca sıkıntı çekmeyeceğine işaret eder. Rüyada sofrasının üzerine birçok yemekler konulduğunu ve kendisinin de sedirde oturduğunu görmek, izzet, şeref, ferahlık, sünnet, düğün, müjde, hayır ve menfaat ile tabir olunur. Rüyada ziyafet sofrasında bulunduğunuzu görmek; kurulmuş ve her çeşit yemek konulmuş olduğu halde kimsenin sofraya oturmadığını görmek, hayır değildir.

Ayrıca Bakınız; Yemek, Ziyafet.

Rüyanız hayrolsun!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku