Rüyada Ziyafet Görmek

0

Ziyafet vermek hayır üzerine toplanmaya, Ziyafetine icabet edildiğini ve herkesin doyasıya yediğini görmek, o topluluğa başkan olmaya, Ziyafet bazen kaybolan kimsenin gelmesine delalet eder.

Rüyada ziyafet vermek hayır üzerine toplantıya işarettir. Bu rüyalar daima hayra yorulur. Rüyada ziyafet vermek iyilik yapmak demektir. Ziyafet sofrası görmek hayatının sonuna kadar para derdi çekmemek demektir. Bir ziyafet sofrasına oturmak istediği makama yükselir anlamındadır. Büyük bolluğa ve huzura işarettir. Kişinin ömrü boyunca sıkıntı çekmeyeceğine işaret eder.

Rüyada sofrasının üzerine birçok yemekler konulduğunu ve kendisinin de sedirde oturduğunu görmek, izzet, şeref, ferahlık, sünnet, düğün, müjde, hayır ve menfaat ile tabir olunur. Ziyafet sofrası kurulmuş ve her çeşit yemek konulmuş olduğu halde kimsenin sofraya oturmadığını görmek, hayır değildir. Kendisi için bir sofra kurulmuş olup bir çok misafirlerin ondan yemekte olduklarını gören büyük bir memuriyete geçer, yahut halka hayrı ve hizmeti dokunur. Bir başka rivayete göre de: Rüyada ziyafet vermek, hayır üzerinde toplanmaya işarettir. Rüyada bir cemaati ziyafete davet ettiğini ve onlar da arzularınca yemeklerden yediklerini gören kimse, o cemaate lider olur. Bazı tabirciler de, bir kimsenin rüyada ziyafet vermesi, kaybolan bir kimsenin gelmesine işarettir, dediler.

Bu rüyalar daima hayra yorulur. Ziyafet sofrası gören ömrü boyunca para sıkıntısı çekmeyecektir. Bir ziyafet sofrasına oturan, haset ettiği kimselerle aynı düzeye gelir. Ziyafet sofrası hazırlamak büyük bolluktur.

Rüyada ziyafet verdiğini gören kimse; akrabaları ile hayırlı bir iş için bir araya gelir. Rüyada kurulmuş bir sofradan yemek yediğini görmek, bekar için iyi bir hanımla evlenmeye delalet eder.

Rüyada sofrayı kurduğunu görmek, uzun ömre; kurulmuş sofrayı toplamak da ölüme delalet eder.

Ayrıca Bakınız; Yemek.

Rüyanız hayrolsun!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku