Rüyada Ziraat Görmek

0

Rüyada kendi arazinizde veya bahçenizde ziraat yaptığınızı görmeniz; ekim yapılan arazide verimli işe, berekete ve sanata, çalışmakla ulaşılacak rahatlığa, ziraat rızık ve geçime, uygun hanıma, sabırlı kocaya, ziraat bazen gaflete, bazen de ilim öğrenmeden cahilce yaşamaya, kafa ve gönül rahatlığına, yalnızlığı tercih eden insana; insanlara yük olmayan ve onlarla arasına mesafe koyan kimseye, kısmetinizin artacağına veya uzun zamandır tahsil edemediğiniz bir alacağınızı tahsil edeceğinize, sevineceğinize delalet eder.

Rüyada kendinizi ziraatle uğraşan insanlar arasında görmeniz; yeşillikler arasında iseniz, dinde güzelliğe, onlarla konuşmanız, dini bilgilerinizi artıracağınıza, refaha delalet eder.

Rüyada kıraç bir arazide ziraat yaptığınızı görmeniz; işlerinizin zorluk ve sıkıntılı olacağına, amacınıza uzun çalışmalar sonucu geç ulaşacağınıza delalet eder.

Rüyada ziraat aletleri görmeniz çeşitli şekillerde tabir edilir:
Orak: Bir tarlada orakla ekinleri veya otları biçtiğini gören, hayatta çalıştıklarının meyvesini elde eder. Çünkü orak rızka, sadakata, hayra delalet eder. Kirmani’ye göre; rüyasında orakla bir şey biçtiğini gören, hayatta her teşebbüsünün hayırlı neticesini mutlaka elde eder. Bir başka rivayete göre de; rüyada orak görmek, rızka ve doğru habere, bazen de ömrün sona ermesine işarettir. Rüyada orak görmek; mal mülk ve rızkınızın artacağına işarettir.

Tırpan: Tırpan, orak ve döverbiçer imal eden kimseler görmek orada meydana gelecek fitneye; hasat mevsimi dışında görülmeleri düşman savaşçılarına delalet eder.

Çapa: Bir yeri çapaladığını gören kişi, sorunlarını çok kısa sürede halleder.

Çapa görmek nafile islere yorumlanır. Elinde çapa ile dolaştığını görmek yapacağı işi kestiremeyip boşuna zaman harcadığına; çapa ile bir yeri kazdığını görmek, para kazanmak için bir yeni is düşündüğünüze; odanızda bir çapanın durduğunu görmek kararsızlığınıza işarettir.

Rüyada bir çiftlikte ziraat yaptığınızı görmek, yatırımlarınızdan çok kısa zamanda verim göreceğinize, kazançlı bir işte çalışacağınıza, kazancınızın bereketli ve bol olacağına, hayatınızın en renkli bir dönemini yaşayacağınıza delalet eder. Bir başka rivayete göre de: Rüyada ziraat işleri ile meşgul olmak, bolluk, bereket ve mala işarettir.

Rüyanız hayrolsun!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku