Rüyada Zirve Görmek

0

Rüyada zirve görmek, zirveye tırmanmak; işlerinizi kendi alın terinizle, çalışarak, zorlanarak yapacağınıza, çalışmalarınızın karşılığını geç de olsa alacağınıza, karşılaştığınız zorluklar karşısında yılmadan mücadele edeceğinize delalet eder.

Rüyada zirvenin üzerinde bulunmak kadri yüce birine yakın olmaya, zirveye çıkarak tepesine ulaşmak yüksek bir idarecinin himayesine yahut büyük bir memuriyete, zirveden inmek makam ve rütbe kaybetmeye, zirveden düşmek halk içinde değer yitirmeye ve dince eksikliğe, düşerek bir yerini incitmek yahut kırmak meydana gelecek zarara, zirvede görülen yeşil ağaçlar ve her türlü güzellik yönetimdekilerin iyi niyetli gayretlerine yahut kişiye devletten ulaşacak ihsan ve ilgiye, zirveyi çıplak ve sadece toprak olarak görmek yöneticilerin topluma faydası olmadığına, zirveyi diken ve çalılarla kaplı olduğunu görmek ısırıcı ve topluma ancak zararı dokunan yönetime, zirvede vahşi hayvanları görmek, devlet kademesinde zararlı iş gören yahut kamu malına zarar veren yöneticilere, zirvede gezinmek, bulunduğu ülkenin güzellik ve nimetlerinden istifade etmeye yahut yönetim ve devlet hakkında bilgi sahibi olmaya, zirvede kar yahut yağmur yağması devlet ve millet için hayra; taş, çamur vs. yağması devlet ve milletin karşı karşıya kalacağı musibetlere delalet eder.

Rüyada zirve görmek kötü şans ve monoton bir iş hayatını simgeler. Rüyada zirve genelde hayra yorulur. Zirveye yavaş yavaş tırmandığını gören kimse, çok büyük emek vererek, kendi gücüyle hedeflediği şeylere ulaşacak demektir.

Rüyada zirveden yuvarlanmak veya düşmek kendi gayretiyle çıktığı mertebeden yine kendi hataları yüzünden ayrılmak anlamındadır.

Rüyada zirveden etrafı seyrettiğinizi görmeniz; üstesinden gelmesi zor olan bazı işleri çözdüğünüz için ödüllendirileceğiniz anlamına gelir. Zirveye tırmanmak, yükselip çok büyük başarılara imza atacağınızın işaretidir. İtibar ve para sahibi olacak, herkesin takdirini kazanacaksınız. Önemli, üstün kimse, büyük iş, eşsiz, ideal olarak yorumlanır. Kişi doruğa çıkarsa başarısı fevkalade olacaktır.

Rüyada zirve zorlukla tabir edilir. Zirveye tırmanırken, birçok zorluklara uğradığını, bazı yerlerde ayağı kayarak bir iki metre aşağı düştüğünü veya tamamen yuvarlanmak tehlikesinde kaldığını görmek, hayatında birçok zorluklara rastlayacağından, zorlukla geçimini temin edeceğine işarettir. Zirveye tırmanırken orta yerde daha fazla tırmanamayacağını hissederek geri dönmek istemesi, gerek ticaretinde, gerekse memuriyetinde veya esnaf ise bir işinde başarılı olamadığı için durmadan meslek değiştirdiğine işarettir.

Rüyada bir dağın zirvesinde olduğunu görmek; maddi ve manevi olarak yükselmeye, insanlar arasında itibar kazanmaya delalet eder.

Mücadeleci yapınız nedeniyle, daima sorunların üstesinden gelecek, başarılı olacaksınız demektir.

Bir kimse bir dağın zirvesinde olduğunu görerek, uçurumdan bakarken bir ürperti duysa, ağır bir işe girerek yorgunluk duyar ve vücutça sarsılır. Bir başka rivayete görede: Rüyada bir dağın zirvesine ulaşmak, makam, rütbe ve ilerlemeye işarettir.

Ayrıca Bakınız; Dağ, Tepe.

Rüyanız hayrolsun!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku