Rüyada Yıkayıcı Görmek

0

Rüyada yıkayıcı kimseyi görmek, cahil veya nasihat kabul etmeyenleri terbiye eden bir kimseye işarettir. Yıkayıcıyı görmek, üzüntü ve kederden kurtulmaya ve yolculuk için hazırlık yapmaya da işarettir.

Rüyada ölü yıkayıcı, ölü yıkayan birini görmek iyi değildir. Üzüntü, hastalık veya ölüme işaret eder. Rüyada ölü yıkayıcı olduğunu, ölü yıkadığını görmek; bir yakınınızı, bir sevdiğinizi yatağa düşürecek derece üzdüğünüz anlamındadır. Rüyada ölü yıkamakta yardımcı olmak; ilâhî yardıma mazhar olmaya ve sevaba delâlet eder. Rüyada ölü yıkamak, onun borcunu ödemeye işarettir. Çünkü ölü yıkayan kimseler, sanıldığının aksine mutlu insanlardır. var oluş sorunları yoktur, onlar işlerini yaparken hep varlıklarının farkına varırlar, her ölü, onlara kendilerinin hayatta olduklarını anımsatır.

Rüyada hamamda olduğunuzu ve bir natıra kendinizi yıkattığınızı görmek, bu günlerde ibadetlerinizde ihmalkar davrandığınıza ve bu yüzden tövbe ve istiğfar etmeniz gerektiğine işarettir.

Rüya natır olmak, natır olduğunu, hamamda başka insanları yıkadığını görmek: Yakınınız büyüklerinizi incittiğinizi, onları arayıp sormadığınızı işaret eder.

Rüyada tellâk görmek, temizliğe ve borcu ödemeğe delâlet eder. Bazı kere de tellâk görmek, günahlardan tövbeye, insanların işlerine koşmaya, iyi ve güzel halli olmaya alâmettir.
Bazı kere de hamamın hizmetçisini görmek, insanların işlerini bitirmek için devlet büyüklerinin kapısında duran kimselere delâlet eder. Rüyada tellak görmek temizliğe, borcu ödemeye, günahların affedilmesine işaret eder.

Hamam tellağı, insanların işini görmek için devlet ve hükümet erkanı nezdinde aracılık yapan kimseye; gardiyana, tellak görmek, ona keselenmek ya da tek başına keselenmek borçlardan kurtulmaya, temizliğe, tövbe etmeye ve iyi halli olmaya delalet eder. Rüyada hamam tellak görmek ve ona yıkanmak, bir felaketle karşılaşıp, başa gelen çekilir kabilinden her şeye boyun eğeceğinize, üzüntünüzü içinize atarak kimseye renk vermemeye çalışacağınıza delalet eder.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada tellak görmek, temizliğe ve borcu ödemeye işarettir. Bazen hamamın hizmetçisini görmek insanların işlerini bitirmek için devlet başkanı kapısında duran kimseye işarettir. Bazen de hapishaneciye, günahlardan tövbeye ve iyi halli olmaya işarettir. Rüyada hamam tellağı görmek; üzerinizdeki ağırlığı atarak mutlu ve huzurlu bir hayata başlayacağınıza işarettir.

Ayrıca Bakınız; Natır, Tellak, Gassal (Ölü Yıkayıcı).

Rüyanız hayrolsun!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku