Rüyada Yıkık Yer Görmek

0

Rüyada yıkık bir ev veya yıkık bir yer görmek, hakkınızda arkanızdan bazı hoş olmayan sözler söylendiğine ve bunları işittiğiniz için gönlünüzün kırıldığına ve oldukça üzüldüğünüze işarettir.

Rüyada yıkık yer görmek, sevgililer arasında tartışmalara, hatta ayrılığa bile yorumlanır.

Rüyada yıkık bir yerde olduğunuzu görmeniz; ümidinizin kalmayacağınıza, kısmetinizin kapanacağına, evinizde türlü sıkıntı, bela ortaya çıkacağına delalet eder. Rüyada yıkık yerden çıktığınızı görmeniz; sıkıntılarınızı aşacağınıza, karanlıkları geride bırakıp, aydınlık ve feraha kavuşacağınıza, yeni ve güzel bir hayata başlayacağınıza veya başlamanız gerektiğine delalet eder.

Rüyada kendinizi yıkık bir yerde görmeniz; hayra yorulmakla birlikte, sıkıntılara ereceğinize, üzüleceğinize, sevdiklerinizle aranızda çıkabilecek tartışmalara, iş hayatınızda yaşayacağınız sıkıntılı, buhranlı günler geçireceğinize, kendinizi yıkık bir yerin içinde görmeniz; kısmetinizin kapanacağına, umutsuzluğa düşeceğinize delalet eder.

Rüyada harap bir ev görmek ve orada kimseyi bulmamak kederdir. Bu harap yerin eskisi gibi olduğunu görmek o yerdeki devlet reisinin veya valisinin adaletle idare edeceğine, bir tanınmış yerin harap olup, halkının kalacak yerleri olmadığını görmek, o yerdeki büyük devlet adamının halk üzerine zulüm ederek bundan kurtulamayacaklarına, bir camii şerifin yıkılıp ortada resminden başka bir şey kalmamış olduğunu görmek, o yer valisinin değişerek yeni gelenin başka şekilde hareket edeceğine, bir çarşının harap olup orada alış-veriş edenlerden kimsenin kalmadığını görmek, ticaretin bozulduğuna ve tüccarın zarar ettiklerine, bir rivayete göre, büyük bir belaya uğranılacağına delalet eder.

Evinizin temelinden yıkık olduğunu görmek, gerek yaş ve gerekse hastalıklar yüzünden kendi vücudunun da harap olmasına, bir hamamın harap olduğunu görmek, eşinin veya en yakın akrabasından bir kadının ölümüne, hükümet konağının harap ve yerinin toprakla dolu olduğunu görmek, devlet başkanının halkı zulme uğratacağına, bir kilisenin harap olduğunu görmek, İslam’ın kuvvetine delalet eder.

Rüyada bir tarlanın harap olduğunu görmek, kadınların zaafına, bir rivayete göre yolculuktan vazgeçmeye işarettir.

Abdulgani Nablusi’ye göre; rüyada harap bir yer görmek, rüya sahibinin ev halkının veya akrabalarının darma dağınık olmalarına delalet eder.

Memleketin harap olması, oradaki devlet başkanının vefatına, yahut halka zulmüne işarettir.

Kendisini bir harabede gören, karşılık vermeye ve savunmaya takati olmayan düşmanla karşılaşır.

Bir mahallin zelzele veya başka bir afetle harap olduğunu görmek, orada büyük adamların iktidarsız olduklarına veya onlardan biri-sinin öldürüleceğine, kendini iyi giyinmis ve süslü olduğu halde bir harabede görmek, ilgisizliğine, ev duvarının sel ile yıkıldığını görmek, karısının öleceğine, bir evi rüzgarın harap ettiğini görmek, ev sahibinin zalim biri tarafından gadra uğrayacağına, sağlam bir yerin harap olup yıkıldığını görmek, o yerde bir musibet çıkacağına işarettir.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada harabe görmek, sendere, sayılı günlere yahut şehir halkından kendisinden hicret eden kimselerle toplanmaya işaret eder.

Rüyada iyilikle emredip kötülükten sakındırmak bu harabelerin yenilenmesine işaret eder. Harabe rüyaları iki şekilde yorumlanır. Harabede olduğunu gören kimsenin bütün umudu yok olur. Kısmeti tam anlamıyla kapanır. Evinde türlü dert belirir. Harabeden çıkan kimse, karanlık üzücü dertleri geride bırakmış demektir. Geçmişini unutarak yeni bir hayata başlar. Harabe rüyaları iki şekilde yorumlanır. Harabede olduğunu gören kimsenin bütün umudu yok olur. Kısmeti tam anlamıyla kapanır. Evinde türlü dert belirir.

Rüyanız hayrolsun!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku