Rüyada Yılan Tutan Görmek

0

Rüyada yılan tutan kimseyi görmek şerli kimselerle geçinmeye, buğz ve düşmanlığını gizli tutarak düşmanı idare etmeye delalet eder. Eğer yılancının yanında yılanlar varsa ve rüyayı gören de hasta ise ömrünün uzun olmasına delalet eder. Yanında yılan cinsinden bir şey olmayıp, ipek böceği olursa ve rüya sahibi de isyankar ise tövbesine, fakir ise zenginliğine delalet eder. Bazen de rüyayı gören kötü bir sanattan iyi bir sanata geçer. Bazen da yılan tutan kimseyi görmek birisinin ardısıra gidip izine düşen kimseye, iğne, kılıç ve bıçak gibi dürtücü ve acıtıcı şeyleri yapan sanatkara delalet eder. Bazen da bu rüya cariye ve köle satan ve simsarlığını yapan kimseye delalet, eder. Bu rüya cüzzam hastalıklarına da delalet eder. Yılanlara afsun okuyan kimseyi görmek, yalancı kimseye delalet eder.

Rüyada yılanlara afsun okuyanı görmek, yalancı ve hilekâr kimseye delâlet eder.

Rüyada hasta bir adamın yılancının yanında yılanlar olduğunu görmesi, ömrünün uzun olmasına işarettir. Rüyada yılancının yanında yılan değil de, ipek böceği görülürse, rüya sahibinin tövbesine, fakir ise zenginliğe delâlet eder.

Ebu Saidü’l-Vaâz demiştir ki:
Rüyada karayılan görmek, mal ve menfaate, su yılanı görmek, kadri yüce bir zatla sohbete, ejderha görmek kuvvetin ziyadeliğine delâlet eder.
Rüyada yılanlar dolu bir kap görmek, rüya sahibinin müslümanlara karşı düşmanlığına delâlet eder.

Rüyanız hayrolsun!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku