Rüyada Yılın Ayları Görmek

0

Rüyada ilkbahar aylarını görmek geçici bir mutluluğa işaret eder. Rüyasında ilkbaharın geldiğini, her yerin yeşerdiğini görmek uzun ömre, evli kadın için çocuğunun olacağına, bekar için evliliğe yorumlanır. Rüyada ilkbahar gençlikle yorumlanır.

Rüyasında ilkbahar aylarında bulunduğunu ve bütün ağaçların çiçek açtığını görmek, bir çocuğu dünyaya geleceğine işarettir. Bahar çiçeklerinden bir demet yaptığını ve bu demeti evine götürerek bir vazoya yerleştirdiğini görmek mutlu bir hayat sürdüğüne delalet eder.

Bahar çiçekleri bir rivayete göre de servetle ve büyük bir memuriyetle yorumlanır.

Rüyada yaz mevsiminin aylarını görmek, emel ve arzulara kavuşmaya, ele geçecek toplu mala ve hayırlı rızka delâlet eder. Rüyada yaz aylarında olduğunu görmek muradınıza kavuşacağınıza mutlu ve sevinçli bir hayat süreceğinize işaret eder. Rüyada yaz mevsimi bolluk ve bereketi simgeler.

İbn-i Şirin: Havanın aşırı derecede sıcak olduğunu görmek; bölge halkına söz sahibi biri tarafından hayır ve menfaat ulaşacağına…
Yaz mevsiminde yaz olduğunu görmek; şansınızın ve saygınlığınızın artacağına, işinizin iyiye gideceğine…
Başka bir mevsimde olduğunuz halde yaz mevsimini görmek; yukarıdakinin aksine tabir edilir.

Rüyada yaz mevsimi olduğunu görmek, arzularınızın yerine geleceğine, bu rüya mevsiminde görülmüş ise, mutluluğa ve sevince; kış mevsiminde görülmüş ise, keder ve sıkıntıya işarettir.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada bir yaz gününde bulunduğunu görmek, meşakkat, mihnet ve zorlukla tabir edilir.

Rüyada sonbahar mevsiminin aylarını görmek yakın bir akrabanızın başına gelecekler yüzünden üzüleceğinize işaret eder. Bir yakınınızın çabaları sayesinde malvarlığına kavuşacaksınız. Bir sonbahar ayında evlendiğinizi görmek, mutlu bir evliliğiniz olacağı anlamına gelir. Rüyada hazan mevsiminin ve yapraklarını dökülmekte olduğunu görmek, yakınlarınızdan birinin ölüm derecesinde hastalanacağına, veya büyük bir kaza geçireceğine işarettir.

Rüyada mevsiminin aylarını görmek; tedbirli ve güvende olmaya işaret eder.

İbn-i Sirin: Rüyada kış mevsimi, söz sahibi kimseye işarettir.

Kış mevsiminde olduğunuzu ve insanların soğuktan kötü yönde etkilendiğini görmek; söz sahibi birinin bölge halkına zarar vereceğine…
Aynı rüyada kimsenin soğuktan etkilenmediğini görmek; bölge halkının söz sahibi bir kimseden menfaat elde edeceğine işarettir.
Bu rüyayı kışın görmek, tabir bakımından daha iyidir
Kirmani: Mevsimlerden kış mevsimi olduğunu ve havanın çok soğuk olmadığını görmek; murada ereceğinize, makam ve izzet bulacağınıza işarettir.

Çağdaş Ulema: Kış mevsiminde olduğunuzu görmek; içinde bulunduğunuz dönemde geleceğe yönelik önemli atılımlar yapmamanız gerektiğine, aksi takdirde zarara uğrayacağınıza işarettir.

Rüyada mevsimi olmadığı halde kış olduğunu görmek; büyük bir üzüntü yaşayacağınıza işarettir.

ayrıca kış ayının ilk gecesi görülen rüyanın mutlaka gerçekleşeceğini çoğu yorumcu söylemektedir.

Rüyada kış geldiğini ve her tarafın karla örtüldüğünü gören, bol kısmete ve rızka nail olur.
Mevsiminde kış rüyası çok hayırlıdır.
Yaz mevsiminde kış olduğunu görmek ise hayra yorumlanmaz.
Bir başka rivayete göre de: Kışın, mevsiminde görülmesi üzüntü ve kederin gitmesine işarettir. Kışın, mevsimsiz görülmesi. soğuk algınlığına bazen de yolculuğun ertelenmesine işarettir.

Rüyanız hayrolsun!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku