Rüyada Yoksul Görmek

0

Bir kişinin rüyada yoksul bir kimse görmesi, ızdırap veren yoksulluğa işarettir. Rüyada kendisini yoksul olmuş görmek, zenginliğe alâmettir. Bir kimse rüyada yoksul olduğunu görse: “- Rabbim, hakikat ben, bana indirdiğin hayırdan dolayı muhtacım.” (Kasas, 24) mealindeki âyet-i kerimenin işaretince, o zatın eline çok mal ve yemek geçer.

Yine rüyada yoksulluk görmek, dinde salâha ve hâlinde sebat ve devama delâlet eder.

Ebu Saidü’l-Vaâz demiştir ki: Rüyada yoksul olduğunu görmek, çok yemeğe ve bereketli rızka delâlet eder.

Bir zenginin rüyada yoksulluğa duçar olduğunu görmesi, malının ve zenginliğinin artacağına delâlet eder. Tüccarın aynı rüyayı görmesi halinde, durum yine de öyledir.

Bir kimsenin rüyada yoksul olduğunu ve insanlardan dilendiğini görmesi, çok çok duâ etmeye işarettir. Çünkü dilenenler çok duâ ederler. Rüyada bir yerde dilencinin görülmesi, o mahalde bir zenginin vefatına ve oradan çıkacak sadakaya alâmettir. Rüyada dilendiğini ve kendisine de istenilen şeylerin verildiğini görmek, hiç zahmet çekmeden kazanılacak mala delâlet eder.

Zira dilencilik sermayesiz bir kazançtır. Denilmiştir ki: Rüyada yoksul olduğunu görmek, hayır ve menfaat ile tâbir olunur.

Bir kimsenin rüyada fukara ve salih kullara hizmet etmek, onlar için tevazu göstermek, onların emrine uyarak yanlarında durmak hâlini görmesi, Allah-ü Teâlâ indinde çok nasip ve güzel ölüme ve sâlihlerle arkadaş olmaya delâlet eder. Zira kişi sevdiğiyle beraberdir.

Rüyada yoksula bir şey vermek kazadan beladan kurtulmağa; yoksul bir kimseden bir şey almakta beklenmedik yerden yardım görmeye; yoksul bir kimsenin sizden bir şey istemesi müjdeli haber alacağınıza işaret eder.

Bir kimse rüyasında yoksul olduğunu görürse o kimsenin eline çokça mal geçer. Rüyasında yoksullara ve iyi insanlara hizmet ederek tevazu gösteren ve onların maddi ve manevi hallerine uyum sağlayan kimsenin kadri yüce olur. Üstü başı pejmürde bir yoksul görmek, sefalete yorulduğu gibi bazı yorumcular da mevkii ve rütbeye yorarlar. Yoksula bir şey vermek, kazadan ve beladan kurtulmaya yorulur. Rüyada yoksul bir kimsenin bir şey istemesi, yakında sizi sevindirecek bir habere işarettir. Rüyada yoksul bir kimseden bir şey almak, beklenmedik bir yer veya kimseden yardım görmeye yorulur. Rüyada yoksul bir kimseyi ağlarken görmek, hayırlı bir habere, şen ve neşeli görmek ise işlerin ters gitmesine işarettir.

Rüyada yoksul ve düşkün olmak, zenginliğe yorumlanır. Bir kimse rüyada yoksul olduğunu görse, o kimsenin eline çokça yemek geçer. Rüyada bir yoksul, muhtaç bir kimse görmek, davranışlarınızla herkesin beğenisini kazanacağınızı anlatır.

Rüyada dilenen bir yoksul görmek, asil davranışlarınızla herkesin gönlünü kazanacağınıza işaret eder. Rüyada bir yoksul görmek, davranışlarınızla herkesin beğenisini kazanacağınızı anlatır. Rüyada yoksul görmek, ıstırap veren fakirliğe ve küfre işaret eder.

Rüyada muhtaç, yoksul birini görmek; kötü yönetimin bir işareti olarak size ekonomik sürece, çok mal kaybına işaret eder.

Ayrıca Bakınız; Fakir.

Rüyanız hayrolsun!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku